W pobliżu Hotelu

Zobacz co jeszcze oferuje Hotel Podklasztorze.

Rejsy statkiem i żaglówką na Jeziorze Sulejowskim

Jezioro Sulejowskie Malowniczo położone zapewni wspaniałe wrażenia turystyczne. Jest to ciekawa forma spędzania wolnego czasu zarówno dla grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych. Informacje i zapisy w recepcji.

Spływy kajakowe rzeką Pilicą, Luciążą

Spływy kajakowe to od lat najprostsza i jedna z ciekawszych form spędzania wolnego czasu. Z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością. Organizowane przez nas spływy rzekami w Sulejowskim Parku Krajobrazowym dostarczają naszym Gościom niezapomnianych wrażeń z obcowania z naturą. Na trasie spływu można podziwiać unikalną roślinność, która w dolinie rzeki Pilicy jest domem wielu gatunków ptaków. Nad rzeką Pilicą licznie spotyka się mewy, rybitwy, brodźce i łabędzie. Często nad wodą błyskają turkusowe pióra zimorodka.

Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z kajakiem proponujemy następujące trasy:

  • Biała – przystań Podklasztorze – 11,8 km (czas spływu 2 godziny)
  • Trzy Morgi – przystań Podklasztorze – 18,4 km (czas spływu 4-5 godzin)

Wycieczki rowerowe

Nasz region idealnie nadaje się do uprawiania wszelkich form turystyki rowerowej. Poruszanie się rowerem daje możliwość przemierzenia dużych przestrzeni, a jednocześnie dotarcia do przyrodniczo wartościowych zakątków z wieloma rezerwatami i pomnikami przyrody, podziwiania widoków malowniczych pól, łąk.

Zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi ścieżkami rowerowymi

Nordic Walking

Wokół Hotelu Podklasztorze znajduje się wiele ścieżek i szlaków turystycznych. Kijki do Nordic walking dostępne są w recepcji.

Sanki i sprzęt zimowy dla dzieci

Hotel Podklasztorze jest przygotowany na zimowe rodzinne szaleństwa. Piękne krajobrazy i lasy Puszczy Pilickiej sprzyjają jeździe na sankach. Sanki są dostępne w okresie zimowym bezpłatnie w recepcji hotelu.

Jezioro Sulejowskie

Jezioro Sulejowskie jest idealnym miejscem do uprawiania różnorodnych sportów wodnych, między innymi żeglarstwa i kajakarstwa. Osoby, które wolą spędzać czas w inny sposób również znajdą tu coś dla siebie – szlaki spacerowe, trasy rowerowe i pobliskie atrakcje. Zalew otacza Spalski i Sulejowski Park Krajobrazowy, a w nich znajdują się rezerwaty przyrody. Miejsce te kryją wiele urokliwych miejsc i są idealne do uprawiania turystyki krajoznawczej i przyrodniczej.

Jazda konna – Dwa Stawy

Hotel Podklasztorze współpracuje ze stadniną koni, która prowadzi naukę jazdy konnej dla osób początkujących, jak również doskonali umiejętności osób już jeżdżących. Stadnina zaprasza na wyjazdy konne w teren, gdzie proponuje spacery po lesie, nadpilicznych łąkach, pławienie koni w Zalewie Sulejowskim czy nawet konne grzybobranie.

Skoki spadochronowe

PeTe Skydive (link) to pierwsza Strefa i Szkoła Spadochronowa w Polsce założona w 2002 roku przez najbardziej doświadczonych instruktorów pragnących wprowadzić do Polski zachodnie standardy szkolenia i skakania. Zachęcamy gości, którzy spragnieni są mocnych wrażeń do skorzystania z oferty piotrkowskiego klubu.

Orlik w Sulejowie

Do dyspozycji Gości dostępny jest orlik w Sulejowie oferujący:

  • boisko piłkarskie
  • boisko do siatkówki
  • boisko do koszykówki

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017