Czym kierować się podczas wyboru hotelu na konferencję?

Konferencje i eventy branżowe stanowią w dzisiejszych czasach bardzo ważny element w budowaniu wizerunku dużych firm. Zorganizowane z dużą dbałością mogą przynieść efekt pozytywnego rozgłosu i przysporzyć firmie wielu sympatyków. Jako że posiadamy doświadczenie w organizowaniu konferencji, postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi wskazówkami, dotyczącymi wyboru hotelu na tego typu wydarzenia.

 

Pierwszy krok do sukcesu – wyznacz cel

Choć wydaje się to banalne, należy o tym wspomnieć – najważniejszym punktem podczas planowania jakiegokolwiek wydarzenia jest wyznaczenie jego nadrzędnego celu. Jeśli Twoim celem jest wyedukowanie pracowników, zapewne chcesz zorganizować szkolenie. Wówczas istotne będzie dostosowanie hotelu do przeprowadzenia zajęć. Jeżeli organizujesz wyjazd integracyjny, najważniejsze będzie zbudowanie więzi między pracownikami, zatem duże znaczenie mogą odgrywać atrakcje dostępne w okolicy, które będą istotnym elementem podczas pracowniczej zabawy. Takim sposobem, poprzez dokładne wyznaczenie swoich celów, a zarazem wynikających z nich potrzeb, wybierzesz idealny hotel z ofertą konferencyjną, który spełni Twoje oczekiwania.

 

Wyposażenie hotelu

Niemalże podczas każdego wydarzenia organizowanego przez firmy potrzebna jest duża sala konferencyjna, mieszcząca wszystkich uczestników, a niekiedy także media. To pomieszczenie powinno być wyposażone przede wszystkim w rzutnik i projektor lub duży ekran do wyświetlania prezentacji i filmów. Istotna jest także dostępność tablic do wypisania najważniejszych punktów spotkania, a także foteli lub specjalnych podkładek, ułatwiających uczestnikom notowanie.

Jeżeli elementem Twojego wydarzenia jest uroczysty bankiet, duże znaczenie ma dostępność sali bankietowej lub ogrodu, dostosowanego do tego typu przyjęć.

 

Poziom hotelu – pierwsze wrażenie ma duże znaczenie

Estetyka miejsca, w którym planujesz zorganizować wydarzenie wpływa na ogólną opinię o całym przedsięwzięciu. Wybierając piękny hotel na konferencję, już na samym początku możesz wygenerować pozytywne emocje u gości. Warto także zestawić charakter wydarzenia z samym stylem miejsca. Niewątpliwe hotel w otoczeniu pięknej natury bardziej pasuje do wydarzenia promującego ekologiczne produkty, niż hotel w centrum miasta.

Zwróć także uwagę na dostępność profesjonalnej obsługi hotelowej podczas eventu, a także na możliwość zorganizowania małego poczęstunku w przerwie wydarzenia.

Szczególnie podczas eventów integracyjnych wszyscy uczestnicy powinni zmieścić się w jednym hotelu – dojazdy z innych lokalizacji wiążą się ze stratą czasu. To samo dotyczy także dojazdów na posiłki, które oczywiście powinny być zorganizowane na terenie hotelu.

 

Atrakcje generują wspaniałe wspomnienia

Zapewne dla każdego organizatora wygenerowanie dobrych wspomnień związanych z wydarzeniam ma bardzo dużą wartość. Ogromny wpływ w tym aspekcie mają dodatkowe atrakcje, które budzą emocje, a odpowiednio dobrane, także integrują.

Może to być kameralny koncert znanego artysty lub pokaz tańce. Świetnie sprawdzą się także (szczególnie podczas wydarzeń dedykowanych kobietom) wizyty w hotelowym spa.

Na przykładzie wydarzeń organizowanych w naszym hotelu możemy stwierdzić, że dużym zainteresowaniem podczas „czasu wolnego” cieszy się hotelowe spa i basen. Ponadto kreatywni organizatorzy firmowych eventów decydują się nietuzinkowe atrakcje, takie jak wspólne rejsy żaglówką po Zalewie Sulejowskim, który znajduje się tuż obok Hotelu Podklasztorze, jazdę konną w pobliskiej stadnie koni czy skoki spadochronowe.

Nasz Hotel Podklasztorze usytuowany jest blisko Warszawy. Zaledwie 2 godziny drogi dzieli mieszkańców stolicy od spokojnego Sulejowa, który jest zarazem pełen atrakcji!

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017