Gdzie wybrać się na ryby w okolicach Łodzi?

Wędkowanie to pasja, która ma w Polsce licznych zwolenników. Ryby łowi się w całym kraju – od Bałtyku po Tatry. Ciekawych miejsc do wędkowania nie brakuje również w województwie łódzkim. Znajdą tutaj coś dla siebie przede wszystkim miłośnicy płoci, sandaczy oraz szczupaków. Gdzie wybrać się na ryby w okolicach Łodzi? Podpowiadamy!

Łódź i okolice – najpopularniejsze miejsca do wędkowania

Województwo łódzkie to nizinny obszar położony w centralnej Polsce. Największe rzeki przepływające przez te tereny to Warta i Pilica, wędkarze powinni jednak zwrócić uwagę również na zbiorniki retencyjne zbudowane na łódzkich rzekach. Oprócz wód administrowanych przez Polski Związek Wędkarski, w pobliżu Łodzi znajdują się także zbiorniki komercyjne, na których można łowić po uiszczeniu opłaty.

Zalew Sulejowski

To jeden z największych akwenów w okolicy, zasilany wodami Pilicy i Luciąży. Powstał z myślą o zaopatrzeniu Łodzi w wodę. Dziś 27 kilometrów kwadratowych tego sztucznego jeziora jest miejscem przyciągającym tłumy wędkarzy – nic więc dziwnego, że powstają kolejne hotele nad Zalewem Sulejowskim. W jego wodach można znaleźć wiele gatunków ryb, sztandarowym okazem są jednak sandacze. Inne charakterystyczne ryby tego jeziora to karp, leszcz, okoń, szczupak i płoć.

Zalew Cieszanowicki

Pod koniec lat 90. została ukończona budowa Zalewu Cieszanowickiego na Luciąży w powiecie piotrkowskim. Pełni funkcje retencyjne, pomagał też nawadniać okoliczne łąki. Zbiornik liczący 217 hektarów kryje w sobie także sporo atrakcyjnych ryb. Najliczniejsze są płocie i karasie. Jeśli szczęście dopisze, w tych wodach można znaleźć również szczupaki.

Łódź

Ryby można łowić także w stolicy województwa, czyli w Łodzi. Na terenie miasta znajduje się kilka stawów, wśród których warto wrócić uwagę na łowisko na Arturówku czy Stawach Jana. Najciekawszym zbiornikiem jest jednak staw przy ulicy Przędzalnianej, o kilku metrach głębokości. Jest regularnie zarybiany, można tam spotkać płocie i karasie, a w wodach pojawiał się także sum. Wędkarze szukają tam też szczupaków.

Wędkarstwo w okolicach Łodzi – gdzie się zatrzymać?

Przy okazji wypadów na ryby warto zlokalizować pensjonat lub hotel nad jeziorem. Łódzkie okolice oferują sporo atrakcji, które wędkarze mogą połączyć ze swoją główną pasją. Najwięcej miłośników łowienia udaje się nad Zalew Sulejowski – hotel w okolicy, w którym warto się zatrzymać, to położony w Sulejowie Hotel Podklasztorze. To niezwykłe miejsce, które pozwoli wypocząć po godzinach spędzonych nad wodą, przy okazji oferując wyjątkowy klimat placówki funkcjonującej przy XII-wiecznym opactwie cystersów. Hotel może okazać się też świetnym rozwiązaniem dla par – partnerki wędkarzy mogą w spokoju wypoczywać w komfortowych warunkach, podczas gdy miłośnicy wędkowania będą łowić zaledwie kilka kilometrów dalej.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017