Gdzie zabrać pracowników na wyjazd integracyjny? Poznaj najciekawsze możliwości

Co zrobić, by poprawić atmosferę w miejscu pracy? Nie zawsze pomogą nawet premie, różnego rodzaju bonusy czy nowy ekspres do kawy. Skutecznym sposobem na odświeżenie relacji między pracownikami może być natomiast integracyjny wypad poza firmę i biuro. Klasyczne wieczorne wyjście na miasto może być niezłym rozwiązaniem, ale warto rozważyć również nieco dalszy wyjazd. Ciekawych miejsc nie brakuje, a integrację można połączyć z nauką nowych umiejętności.

Zalety wyjazdu integracyjnego

Podstawową zaletą firmowych wyjazdów powinna być integracja zespołu. W czasie wycieczki pracownicy mają okazję lepiej się poznać. To świetna baza do tego, by zbudować wśród nich wzajemne zaufanie, co może znacznie ułatwić i usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków. Aktywności przewidziane w programie wyjazdu mogą być również dobrane tak, by poprawić komunikację między poszczególnymi osobami czy działami. Wypad z dala od biura, ale i domowych obowiązków, może też znakomicie przyczynić się do redukcji stresu. Atrakcyjny wyjazd integracyjny dla części personelu będzie także dodatkową motywacją do pracy.

Najciekawsze pomysły na wyjazd integracyjny

Warunkiem udanego wyjazdu integracyjnego jest wybór ciekawego miejsca i interesujących aktywności, dostosowanych do możliwości pracowników. Jeśli więc kadra składa się z młodych osób o niezłej kondycji fizycznej, nieszablonowym pomysłem może być wyjazd do jednej z górskich miejscowości i wspólny start w biegu survivalowym. Dla tych, którzy preferują mniej ekstremalne atrakcje – wizyta w dużym mieście w okolicy i udział w jednym z klasycznych biegów ulicznych. Świetnym pomysłem będzie start w sztafecie. Bardziej wysportowana część pracowników może wówczas wziąć udział w biegu, podczas gdy część zespołu będzie ich dopingować przy trasie.

Rozwiązaniem, które pomoże zintegrować pracowników w czasie wyjazdu, są różnego rodzaju gry terenowe oraz umysłowe. Podzielenie kadry na rywalizujące ze sobą drużyny z pewnością wyzwoli w nich dodatkową motywację, a jednocześnie poprawi współpracę wewnątrz zespołu. Ciekawym pomysłem jest również wyjście do escape roomu, gdzie bez dobrze zorganizowanej współpracy trudno opuścić pokój zagadek. Wszystkie takie aktywności warto organizować w czasie wyjazdu, z dala od siedziby firmy. Wówczas integracji posłuży również czas po ich zakończeniu. Zamiast rozejść się do domów, pracownicy będą mieć okazję do komentowania zabawy.

Hotel, konferencje, Łódź – przyjemne z pożytecznym

Decydując się na wyjazd integracyjny, warto zadbać również o odpowiedni hotel. Województwo łódzkie dysponuje niezłą bazą do tego typu przedsięwzięć. Szczególnie często odwiedzany jest Sulejów, w którym znajduje się zabytkowy hotel Podklasztorze, usytuowany w średniowiecznym opactwie cystersów.

Wybór tego miejsca będzie dodatkowym atutem ze względu na dobrze wyposażoną salę konferencyjną. Oprócz poprawy atmosfery wśród pracowników wyjazd integracyjny może być bowiem okazją do przeprowadzenia szkolenia. W natłoku codziennych obowiązków mogłoby nie być zbyt efektywne. Kiedy jest organizowane w nieco odmiennych warunkach i stanowi jedynie przerywnik innych ciekawych aktywności, pracownicy zapewne podejdą do niego z większym entuzjazmem. Wiedza nabyta w czasie szkolenia może też lepiej się utrwalić wśród pozytywnych wrażeń związanych z wyjazdem.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017