Historyczny Hotel Podklasztorze – w czym tkwi wyjątkowość tego miejsca?

W poszukiwaniu niesamowitych hoteli “z duszą” wyjeżdżamy najczęściej za granicę. Jednak Polska również może pochwalić się położonymi w przepięknych lokalizacjach i oryginalnie urządzonymi miejscami, do których warto się wybrać. Jedną z nich, jest zabytkowy Hotel Podklasztorze, położony w murach XII-wiecznego Opactwa Cysterskiego. Dlaczego jest to tak romantyczne miejsce na weekend?

Legenda Opactwa Cystersów

Cechą, która wyróżnia hotel nad Zalewem Sulejowskim, jest wszechobecny duch historii. Dzięki niemu, podczas pobytu mamy wrażenie, że czas zatrzymuje się w miejscu. Hotel Podklasztorze znajduje się w jednym z najlepiej utrzymanych zespołów cysterskich w Europie, będąc perłą architektury romańskiej.

Legenda o powstaniu klasztoru zaczyna się od polowania księcia Kazimierza, w puszczy porastającej okolicę. Podczas pogoni za jeleniem książę miał odłączyć się od swojej drużyny, a następnie zostać zaskoczony przez silną burzę i wichurę. Przerażony, zaczął modlić się wśród ulewnego deszczu i błyskawic. W trakcie litanii usłyszał głos z nieba mówiący, że doprowadzi księcia do jego sług, jeśli ten obieca wybudować w tym miejscu kościół. Kazimierz padł na kolana i zgodził się bez wahania spełnić wolę Boga. Wstając, ujrzał tuzin lwów otaczających go z każdej strony, jednak nie bał się, a zwierzęta odprowadziły księcia, do poszukującej go drużyny. Na pamiątkę tego zdarzenia, umieszczono w wybudowanym kościele dwanaście rzeźb, przedstawiających lwy.

Niedługo po tym, Kazimierz Sprawiedliwy przekazał Sulejów, wraz z nową budowlą, Cystersom. Konsekracja kościoła klasztornego odbyła się w sierpniu 1178 roku. Następne lata przyniosły rozbudowę zespołu budynków, które zachowały się do dziś. W XV wieku w klasztorze kilkakrotnie gościł Władysław Jagiełło. Według legendy, zmierzając pod Grunwald w 1410 roku, rycerstwo, na kolumnach kościoła ostrzyło swoje miecze, a król nadał klasztorowi serię przywilejów.

Niezwykły, historyczny hotel

W dawnych budynkach gospodarczych opactwa utworzono hotel wraz z restauracją Miód i Wino. Fasada budynku pozostała w nienaruszonym stanie, a wnętrza urządzone są w średniowiecznym stylu, jednak wygodne i czyste. Pokoje noszą nazwy takie jak Cela Skryby, Bartnika, czy Zielarza, albo Dormitorium. W każdym z nich możemy znaleźć łazienkę, telewizor, lodówkę czy nawet sejf. W podziemiach hotelu znajduje się basen i rozbudowana strefa SPA. Hotel Podklasztorze, jako pierwszy tego typu obiekt w Polsce, uzyskał miano Pomnika Historii.

W otoczeniu znajduje się duży trawiasty dziedziniec, z placem zabaw dla dzieci, a także leżakami dla gości. Wokół jest bardzo zielono, rośnie dużo drzew i kwiatów. Hotelowa restauracja Miód i Wino również urządzona jest w starym, “cysterskim” stylu. W menu znajdziemy potrawy średniowieczne, z ciekawymi nazwami, takimi jak karp Zakonników duszony w piwie, czy polewka Ojca Opata. Dla utrzymania historycznej atmosfery z głośników na korytarzach pobrzmiewają pieśni zakonne Cystersów.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017