Hotel Podklasztorze - Hotel z Pomysłem 2017

Best Western Plus Hotel Podklasztorze zajął II-miejsce spośród blisko 100 obiektów biorących udział w konkursie. Oznacza to, że Hotel Podklasztorze uznawany jest jako jeden z najbardziej pomysłowych hoteli w Polsce.

Warto zwrócić uwagę na uzasadnienie jury składające się blisko z 30-osobowego grona, w którkego skład wchodzą architekci, projektanci wnętrz, doradcy hotelowi, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, sieci i operatorów oraz eksperci z poszczególnych obszarów hotelarskich według, których Hotel Podklasztorze:

  • Hotel w średniowiecznym opactwie Cystersów, klimatem nawiązujący do codziennych zajęć i obowiązków średniowiecznych mnichów. Goście mogą zamieszkać np. Celi Skryby, Zielarza czy Bartnika, zjeść dania na bazie cysterskich przepisów i wypić piwo warzone według średniowiecznej receptury.
  • „Za pomysł realizacji hotelu w tym pięknym, nieoczywistym, historycznym miejscu, za wykorzystywanie cysterskich receptur w hotelowej kuchni, za klimat” – Dorota Malinowska, Pro Value.
  • „Na docenienie w szczególności zasługuje konsekwencja w łączeniu historii z nowoczesnością. Doskonały produkt turystyczny zapewniający gościom niesamowite doznania. W odróżnieniu od innych obiektów noclegowych w klasztorach, np. klasztoru w Tyńcu, wyróżnia się podwyższonym standardem” – Robert Andrzejczyk, Polska Organizacja Turystyczna.
  • „Hotel, który nawiązuje wystrojem, klimatem i ofertą do średniowiecznej historii miejsca – życia i pracy mnichów, zachęca do jej poznania, refleksji, zwolnienia tempa” – Ireneusz Węgłowski, IGHP, Orbis.
  • „Oaza spokoju dla najbardziej wymagających gości” – Lech Szelemet, Polor. „Za wykorzystanie w designie hotelowych elementów średniowiecznej kultury sakralnej i inspiracje polską historią” – Krzysztof Szadurski, Hotele Warszawskie Syrena.
  • Hotel czerpiący silne inspiracje z wartości miejsca. Dzięki lokalizacji funkcji hotelowej mamy szansę zapoznać się ze spuścizną cysterską, ich kulturą i warsztatem budowlanym wznoszenia obiektów. Historia w tym obiekcie jest na wyciągnięcie ręki, dosłownie »na dotyk«. Interesująca jest świadomość, że to miejsce gościło przez wieki królów, książąt, artystów i polityków” – Anna Król, CKK Architekci.
  • „Zabytkowy obiekt niejednokrotnie kusi do »ciężkiej« aranżacji przybliżającej epokę. W tym przypadku narracji wystroju nadano lekkość i dyskrecję” – Bartłomiej Walas.
  • „Jedna z najciekawszych w ostatnich latach adaptacja hotelu we wnętrzach zabytkowych. Na uwagę zasługują zwłaszcza luksusowe pokoje zrealizowane w dawnych celach klasztornych” – Arkadiusz Dawidowski, For Spa. „Każda świetna rewitalizacja zasługuje na uznanie” – Igor Galas, PRC Architekci.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszym Gościom za zaufanie i zaprosić w miejsce, w którym dzieje się historia.