Jak spędzić majówkę w okolicach Warszawy? Najciekawsze pomysły

Mieszkanie w Warszawie ma wiele zalet. Największe polskie miasto, będące w dodatku stolicą kraju, oferuje na co dzień wiele atrakcji, których próżno szukać w mniejszych miejscowościach. Przychodzi jednak moment, gdy nawet warszawiak z krwi i kości pragnie nieco odpocząć od wielkomiejskiego gwaru – tak dzieje się na przykład w czasie wolnych dni na początku maja. Jak ciekawie spędzić majówkę w okolicach stolicy? Krótka wycieczka za miasto, a może hotel z basenem pod Warszawą? Podpowiadamy!

Podklasztorze – hotel z basenem, okolice Warszawy

Wiele osób planuje majówkę jako czas wypoczynku i niczym niezmąconego relaksu. Nasze codzienne życie często pędzi w nieubłaganym tempie, w związku z czym wolne dni chcemy przeznaczyć na wyciszenie się w błogim nastroju. Ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą to osiągnąć, a jednocześnie nie zamierzają tracić czasu na dalekie podróże, będzie Podklasztorze.

To hotel pod Łodzią położony w Sulejowie, gdzie można sprawnie dojechać z centralnej Polski i Mazowsza. Obiekt jest zlokalizowany w malowniczej okolicy Zalewu Sulejowskiego, dzięki czemu jego goście mają zapewniony relaks na łonie natury. Podklasztorze oferuje pokoje urządzone w murach średniowiecznego klasztoru cystersów, które wyróżniają się ciekawą stylistyką i wysokim komfortem.

Pełen wypoczynek w czasie majówki zapewni również oferta SPA placówki w Sulejowie. Na gości czekają tam różnego rodzaju baseny czy sauna. Na miejscu można skorzystać również z zabiegów pielęgnacyjnych, między innymi z wykorzystaniem lokalnych, tradycyjnych produktów, takich jak miód czy tytoń.

Wycieczki pod Warszawę

Niektórzy preferują jednak nieco bardziej aktywny wypoczynek niż hotel z basenem i relaks w saunie. Jeśli na początku maja dopisze słoneczna pogoda, w okolicach Warszawy można zwiedzić kilka ciekawych miejsc, które również będą dobrą odskocznią od zabieganej codzienności.

Jeszcze w administracyjnych granicach stolicy znajduje się ogród botaniczny w Powsinie. To obszar o powierzchni około 40 hektarów w południowej części dzielnicy Ursynów. Na tym terenie można oglądać kolekcje polskich, a także egzotycznych roślin – w tym również tych niezwykle rzadkich i objętych ochroną. Na spacer po ogrodzie najlepiej zarezerwować co najmniej kilka godzin.

Około 20 kilometrów od stolicy można natomiast wybrać się na zwiedzanie niezwykłego parku. Jest on położony w Otwocku, a jego centralną część stanowi liczący ponad 300 lat pałac. W parku znajduje się również miłe dla oka jezioro, a w okolicy można obejrzeć jeszcze wyjątkowo malownicze ujście rzeki Świder do Wisły.

Świetnym miejscem na spacer na łonie natury będzie także Puszcza Kampinoska. To jeden z największych lesistych obszarów znajdujących się w centralnej Polsce, położony w bezpośredniej okolicy Warszawy. Puszczę można przemierzać wzdłuż jednego z wytyczonych w niej szlaków, znajdując po drodze pamiątki związane z partyzantami działającymi tam w czasie II wojny światowej, a także obejrzeć z bliska liczący kilkaset lat Dąb Profesora Kobendzy.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017