fbpx

Jak spędzić majówkę w okolicach Warszawy? Najciekawsze pomysły

Mieszkanie w Warszawie ma wiele zalet. Największe polskie miasto, będące w dodatku stolicą kraju, oferuje na co dzień wiele atrakcji, których próżno szukać w mniejszych miejscowościach. Przychodzi jednak moment, gdy nawet warszawiak z krwi i kości pragnie nieco odpocząć od wielkomiejskiego gwaru – tak dzieje się na przykład w czasie wolnych dni na początku maja. Jak ciekawie spędzić majówkę w okolicach stolicy? Krótka wycieczka za miasto, a może hotel z basenem pod Warszawą? Podpowiadamy!

Podklasztorze – hotel z basenem, okolice Warszawy

Wiele osób planuje majówkę jako czas wypoczynku i niczym niezmąconego relaksu. Nasze codzienne życie często pędzi w nieubłaganym tempie, w związku z czym wolne dni chcemy przeznaczyć na wyciszenie się w błogim nastroju. Ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą to osiągnąć, a jednocześnie nie zamierzają tracić czasu na dalekie podróże, będzie Podklasztorze.

To hotel pod Łodzią położony w Sulejowie, gdzie można sprawnie dojechać z centralnej Polski i Mazowsza. Obiekt jest zlokalizowany w malowniczej okolicy Zalewu Sulejowskiego, dzięki czemu jego goście mają zapewniony relaks na łonie natury. Podklasztorze oferuje pokoje urządzone w murach średniowiecznego klasztoru cystersów, które wyróżniają się ciekawą stylistyką i wysokim komfortem.

Pełen wypoczynek w czasie majówki zapewni również oferta SPA placówki w Sulejowie. Na gości czekają tam różnego rodzaju baseny czy sauna. Na miejscu można skorzystać również z zabiegów pielęgnacyjnych, między innymi z wykorzystaniem lokalnych, tradycyjnych produktów, takich jak miód czy tytoń.

Wycieczki pod Warszawę

Niektórzy preferują jednak nieco bardziej aktywny wypoczynek niż hotel z basenem i relaks w saunie. Jeśli na początku maja dopisze słoneczna pogoda, w okolicach Warszawy można zwiedzić kilka ciekawych miejsc, które również będą dobrą odskocznią od zabieganej codzienności.

Jeszcze w administracyjnych granicach stolicy znajduje się ogród botaniczny w Powsinie. To obszar o powierzchni około 40 hektarów w południowej części dzielnicy Ursynów. Na tym terenie można oglądać kolekcje polskich, a także egzotycznych roślin – w tym również tych niezwykle rzadkich i objętych ochroną. Na spacer po ogrodzie najlepiej zarezerwować co najmniej kilka godzin.

Około 20 kilometrów od stolicy można natomiast wybrać się na zwiedzanie niezwykłego parku. Jest on położony w Otwocku, a jego centralną część stanowi liczący ponad 300 lat pałac. W parku znajduje się również miłe dla oka jezioro, a w okolicy można obejrzeć jeszcze wyjątkowo malownicze ujście rzeki Świder do Wisły.

Świetnym miejscem na spacer na łonie natury będzie także Puszcza Kampinoska. To jeden z największych lesistych obszarów znajdujących się w centralnej Polsce, położony w bezpośredniej okolicy Warszawy. Puszczę można przemierzać wzdłuż jednego z wytyczonych w niej szlaków, znajdując po drodze pamiątki związane z partyzantami działającymi tam w czasie II wojny światowej, a także obejrzeć z bliska liczący kilkaset lat Dąb Profesora Kobendzy.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Bezpieczne wakacje z atrakcjami dla dzieci

bezkosztowa anulacja do 7 dni przed przyjazdem

Zobacz więcej

Weekend SPA dla Przyjaciółek

Beztroski relaks dla Ciebie, przyjaciółki, mamy, siostry...

Zobacz więcej

Weekend dla Dwojga! Zakochaj się na nowo

Hotel Podklasztorze to idealne miejsce na celebrowanie Waszej Miłości!

Zobacz więcej

HIT Bezpieczne Wakacje: 5 NOCLEGÓW W CENIE 4!

Spędź wyjątkowy pobyt w hotelu zlokalizowanym na uboczu

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

fundusze europejskie
Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Zobacz Best Western Plus Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast