Najlepsze pomysły na weekend we dwoje w okolicach Warszawy

Mieszkasz w Warszawie, Łodzi lub innym miejscu centralnej Polski i szukasz ciekawego pomysłu na weekend we dwoje? Otwiera się przed Tobą sporo możliwości. Wystarczy znaleźć komfortowy hotel blisko Warszawy i skorzystać z jednego z naszych pomysłów. Znajdzie się coś zarówno dla aktywnych par, jak i dla tych, którzy szukają spokojnego wypoczynku w romantycznej scenerii.

Atrakcje dla aktywnych

Codziennie spędzamy sporo czasu przed komputerem. Często przesiadujemy przed nim godzinami nie tylko w pracy, ale i po powrocie do domu. Do tego ulubione seriale w telewizji, media społecznościowe w telefonie… Nic dziwnego, że sporo par chce spędzić weekend w ruchu, by dotlenić organizm i zadbać o stawy oraz mięśnie. Idealne miejsce do aktywnych wypadów znajduje się tuż pod Warszawą – to utworzony w 1959 roku Kampinoski Park Narodowy. Wyjazd tam jest świetną okazją, by połączyć sport z bezpośrednim kontaktem z naturą. Przez park przebiega aż 200 kilometrów tras rowerowych i 360 kilometrów pieszych szlaków. Można więc zorganizować tam wycieczkę rowerową czy pieszą, ale także we dwójkę pobiegać po odwiecznej puszczy.

A może sporty wodne? Wspólne żeglowanie czy pływanie łódką to dobry sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości. W okolicy Warszawy najlepiej wybrać do tego Zalew Sulejowski na Pilicy lub Jezioro Zegrzyńskie na Narwi. Oba te miejsca dysponują odpowiednim zapleczem, bez problemu uda się więc wypożyczyć wymarzoną łódź i wyruszyć naprzeciw falom.

Spokojny wypoczynek dla par

Wiele par stawia jednak na bardziej romantyczne rozwiązania niż bieganie po lesie czy wspólne żeglowanie. Do takich osób przemówią zapewne spacery w malowniczych parkach i ogrodach pod Warszawą, wśród wielu klasycznych dworków czy willi. Warto odwiedzić choćby park krajobrazowy w Żelazowej Woli. To idealne miejsce na spokojną przechadzkę, a przy okazji można obejrzeć dom Fryderyka Chopina – budynek, w którym przyszedł na świat słynny kompozytor.

W województwie łódzkim pary przyciąga z kolei efektowny barokowy ogród w Nieborowie. W Tomaszowie Mazowieckim oazą spokoju połączoną z niecodziennym widokiem będzie natomiast rezerwat Niebieskie Źródła. Można tam z bliska podziwiać niezwykłe zjawiska zachodzące w źródłach krasowych – wodę o błękitnym zabarwieniu.

Hotel z basenem pod Warszawą? Wybierz Podklasztorze

By w pełni cieszyć się zarówno aktywnym, jak i spokojnym wypoczynkiem, trzeba jeszcze wybrać odpowiednie miejsce na nocleg. Dodatkowy relaks z pewnością zapewni hotel z basenem. Okolice Warszawy to gwarancja szerokiego wyboru takich miejsc. Wśród nich wyróżnia się jednak hotel Podklasztorze w Sulejowie. W pobliżu znajduje się Zalew Sulejowski, blisko stąd również nad niebieskie źródła w Tomaszowie.

Zresztą pobyt w Podklasztorzu sam w sobie może być atrakcją dla par. Hotel oferuje nocleg w komfortowych pokojach stylizowanych na cele mnichów – w końcu mieści się w murach średniowiecznego opactwa. W błogi nastrój każdą parę wprawi również wizyta w nowoczesnej strefie CisterianSPA. Dzięki niej twarz i całe ciało zostaną odpowiednio nawilżone i wypielęgnowane, co będzie miłym akcentem każdego wypoczynku. Na pary czeka również basen z hydromasażem i rytuały na bazie regionalnych produktów – między innymi ziół oraz miodu.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017