Piotrków Trybunalski wiosną – co warto zwiedzić?

Wiosna to najpiękniejszy czas w roku. Przyroda budzi się do życia, a słupki na termometrach wskazują coraz wyższą temperaturę. Jest to więc doskonała pora, aby wybrać się na wycieczkę. Zamiast kolejnej zagranicznej destynacji, warto zobaczyć najbardziej klimatyczne miejsca w Polsce. Dziś bierzemy na celownik Piotrków Trybunalski i okolice. Co warto zobaczyć tam wiosną? Sprawdź!

Piotrków Trybunalski – atrakcje w mieście

Jeśli naszą wycieczkę rozpoczynamy w samym centrum miasta, warto zwiedzanie zacząć od Dworca PKP, który wybudowany został w ramach Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Kolejnym budynkiem, którego nie powinniśmy pominąć jest, charakterystyczna dla miasta, renesansowa wieża ciśnień. Następnie dobrze jest udać się pod prawosławną cerkiew na ulicy Słowackiego, a zaraz po niej pod uroczą fontannę i gmach sądu.  Możemy wejść do Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej, a potem udać się na stare miasto i rynek. Tak jak w przypadku wielu innych miast, Piotrków Trybunalski najlepiej jest zwiedzać “gubiąc się” i spacerując po jego uliczkach, odkrywając uroki miasta.

Zalew Sulejowski, czyli malownicze okolice Piotrkowa Trybunalskiego

Wielu osobom, na wspomnienie Sulejowa, pojawia się przed oczami Zalew Sulejowski. Nic dziwnego, jest to jedno z bardziej malowniczych miejsc, znajdujących się nad Pilicą. Warto swój nocleg, czyli punkt wypadowy, wybrać właśnie w tej okolicy (np. Zalew Sulejowski hotel). Zachwycające, i co również ważne, relaksujące widoki, przez cały rok posiadają ogromne grono zwolenników, jednak wiosną jest tu zdecydowanie najpiękniej.   Będąc w Sulejowie, nie możemy pominąć atrakcji, do której zjeżdżają się goście z całej Polski, a nawet zagranicy. Mowa o kompleksie doskonale zachowanych zabudowań klasztornych, czyli Opactwie Cystersów. Warto wspomnieć o wyjątkowym miejscu jakim jest, należący do całego kompleksu, zabytkowy hotel Podklasztorze. Nocując we wspomnianym hotelu możemy dosłownie poczuć historię.

Punkt obowiązkowy wiosną, czyli Sulejowski Park Krajobrazowy

Wspominając o zalewie, nie możemy pominąć równie malowniczego miejsca, w którym sam zbiornik się mieści, czyli Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. W Parku tym znajdziemy aż dziewięć rezerwatów przyrody. Szczególnie wiosną, będziemy mogli zachwycić się wieloma gatunkami kwitnących kwiatów i drzew, a także spotkać wiele rodzajów zwierząt i ciekawych ptaków. Decydując się na zwiedzanie okolicy, warto wybrać się również na jeden z dwóch najpopularniejszych szlaków turystycznych, czyli (dłuższy) Szlak Rzeki Pilicy lub (krótszy) Szlak po Parku Spalskim.

 

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017