fbpx

Szanowni Państwo,

Zapraszamy już do naszego obiektu. Informujemy jednak, że w części zachodniej naszego hotelu nadal trwają prace remontowe nad modernizacją strefy basenowej oraz SPA. Staramy się aby nie były one uciążliwe.

Już niebawem nasi Goście będą mogli cieszyć się doskonałym relaksem i wypoczynkiem, które zapewnią: nowoczesny kompleks basenowy, z wydzieloną strefą dla dzieci, jacuzzi, basenem floatingowym, tężnią solankową oraz sześcioma gabinetami Spa. Zapewniamy, że indywidualny charakter naszego obiektu stanie się jeszcze bardziej wyrazisty i dostrzegalny. Zmiany w Hotelu Podklasztorze z pewnością przypadną do gustu wszystkim naszym Gościom. Nowa strefa basenowa oraz SPA & WELLNESS dostępna będzie dla Gości do końca 2019 r.

zamknij

Piotrków Trybunalski wiosną – co warto zwiedzić?

Wiosna to najpiękniejszy czas w roku. Przyroda budzi się do życia, a słupki na termometrach wskazują coraz wyższą temperaturę. Jest to więc doskonała pora, aby wybrać się na wycieczkę. Zamiast kolejnej zagranicznej destynacji, warto zobaczyć najbardziej klimatyczne miejsca w Polsce. Dziś bierzemy na celownik Piotrków Trybunalski i okolice. Co warto zobaczyć tam wiosną? Sprawdź!

Piotrków Trybunalski – atrakcje w mieście

Jeśli naszą wycieczkę rozpoczynamy w samym centrum miasta, warto zwiedzanie zacząć od Dworca PKP, który wybudowany został w ramach Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Kolejnym budynkiem, którego nie powinniśmy pominąć jest, charakterystyczna dla miasta, renesansowa wieża ciśnień. Następnie dobrze jest udać się pod prawosławną cerkiew na ulicy Słowackiego, a zaraz po niej pod uroczą fontannę i gmach sądu.  Możemy wejść do Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej, a potem udać się na stare miasto i rynek. Tak jak w przypadku wielu innych miast, Piotrków Trybunalski najlepiej jest zwiedzać “gubiąc się” i spacerując po jego uliczkach, odkrywając uroki miasta.

Zalew Sulejowski, czyli malownicze okolice Piotrkowa Trybunalskiego

Wielu osobom, na wspomnienie Sulejowa, pojawia się przed oczami Zalew Sulejowski. Nic dziwnego, jest to jedno z bardziej malowniczych miejsc, znajdujących się nad Pilicą. Warto swój nocleg, czyli punkt wypadowy, wybrać właśnie w tej okolicy (np. Zalew Sulejowski hotel). Zachwycające, i co również ważne, relaksujące widoki, przez cały rok posiadają ogromne grono zwolenników, jednak wiosną jest tu zdecydowanie najpiękniej.   Będąc w Sulejowie, nie możemy pominąć atrakcji, do której zjeżdżają się goście z całej Polski, a nawet zagranicy. Mowa o kompleksie doskonale zachowanych zabudowań klasztornych, czyli Opactwie Cystersów. Warto wspomnieć o wyjątkowym miejscu jakim jest, należący do całego kompleksu, zabytkowy hotel Podklasztorze. Nocując we wspomnianym hotelu możemy dosłownie poczuć historię.

Punkt obowiązkowy wiosną, czyli Sulejowski Park Krajobrazowy

Wspominając o zalewie, nie możemy pominąć równie malowniczego miejsca, w którym sam zbiornik się mieści, czyli Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. W Parku tym znajdziemy aż dziewięć rezerwatów przyrody. Szczególnie wiosną, będziemy mogli zachwycić się wieloma gatunkami kwitnących kwiatów i drzew, a także spotkać wiele rodzajów zwierząt i ciekawych ptaków. Decydując się na zwiedzanie okolicy, warto wybrać się również na jeden z dwóch najpopularniejszych szlaków turystycznych, czyli (dłuższy) Szlak Rzeki Pilicy lub (krótszy) Szlak po Parku Spalskim.

 

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Listopadowy spadek cen

Skorzystaj z promocyjnego pakietu i zyskaj wyjątkową cenę za pobyt

Zobacz więcej

Niedziela za pół ceny!

Skorzystaj z promocyjnego pakietu i rezerwuj pobyt z 50% rabatem

Zobacz więcej

Boże Narodzenie 2019 - First Minute

Poczuj magię Świąt i spędź bajkowe święta Bożego Narodzenia w Hotelu Podklasztorze

Zobacz więcej

Spokojny Sylwester 2019 bez balu

Zanurz się w aurze spokoju i spędź wyjątkowy czas noworoczny w miejscu z duszą, bez dźwięków hucznej imprezy

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Zobacz Best Western Plus Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast

FreshMail.pl