Rowerem po okolicach Sulejowa, czyli najciekawsze szlaki rowerowe i turystyczne

Jeśli wybierasz się na wycieczkę do doliny rzeki Pilicy, czyli w okolice Sulejowa, warto zaplanować sobie aktywny plan wyjazdu. Na miejscu znajdziemy masę ciekawych atrakcji i szlaków, zarówno pieszych, jak i rowerowych. Naturalne dziedzictwo rzeki Pilicy charakteryzuje się licznymi walorami krajoznawczymi, wypoczynkowymi, a także kulturowymi. Które szlaki, i w jaki sposób, warto przebyć będąc na miejscu?

Sulejów spacerem, czyli najpiękniejsze piesze szlaki turystyczne

Wyszukując w internecie frazę “hotel nad jeziorem łódzkie”, czy “zalew sulejowski hotel” znajdziemy wśród ofert wyjątkowy Hotel Podklasztorze. Miejsce to wchodzi w skład XII-wiecznego Opactwa Cystersów i nazywane jest perłą architektury romańskiej. Jednak nie tylko sam wygląd oraz wnętrza hotelu zachwycają. W niedalekiej odległości od budynku, znajdziemy malowniczą plażę oraz molo, gdzie warto udać się na dłuższą i relaksującą przechadzkę, np. o zachodzie czy wschodzie słońca.

Jeśli marzy nam się bardziej wymagający, całodzienny spacer, warto wybrać się na wycieczkę szlakiem rzeki Pilicy, nazywanym również szlakiem niebieskim. Na terenie powiatu tomaszowskiego szlak ten ma długość 17 km i mianowany został jednym z najpiękniejszych szlaków krajobrazowych w centralnej Polsce. Drugim szlakiem, na który warto się wybrać jest szlak zielony, o długości 57 km, którego większość długości mieści się na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Rozpoczyna się w Tomaszowie Mazowieckim, a kończy w Luboczy.

Sulejów rowerem, czyli najbardziej malownicze szlaki rowerowe

Jeśli zdecydujemy się na pobyt w Hotelu Podklasztorze, będziemy mieli możliwość wypożyczenia rowerów. Warto więc skorzystać z okazji i okolicę zwiedzać na dwóch kółkach. Jedną z popularniejszych w ostatnim czasie tras rowerowych jest nowo otwarta ścieżka rowerowa im. Zygmunta Goliata. Prowadzi ona wokół Zbiornika Sulejowskiego i obejmuje 69 km lub 71 km, jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie rezerwatu Gaik. Kolejnym wartym przejechania szlakiem, jest niebieski szlak rowerowy im. Juliana Tuwima. Swój początek ma w Tomaszowie Mazowiecki, a po przebyciu 22 km, kończy się w Zakościelu.

Oprócz powyższych szlaków rowerowych, możemy zwiedzać okolicę oznakowanymi ścieżkami rowerowymi, np. ciągiem pieszo-rowerowym Tomaszów-Spała o długości ponad 12 km, zaczynającym się w Rezerwacie “Niebieskie Źródła”. W sąsiedztwie znajdziemy pierwsze w Polsce muzeum na świeżym powietrzu, czyli Skansen Rzeki Pilicy.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017