ABC profesjonalnie zorganizowanej konferencji

Dobrze zorganizowana konferencja może sprawić, że Twoja firma zyska nie tylko wizerunkowo. Jeśli zostawisz po sobie dobre wrażenie, Twojemu przedsiębiorstwu będzie zdecydowanie łatwiej o nowych partnerów i klientów. Jak zatem zabrać się do organizacji takiego eventu? Wybrać własną siedzibę, a może lepiej hotel konferencyjny? Łódź, Kraków czy Gdańsk, zasady profesjonalnie zorganizowanej konferencji są wszędzie takie same.

Miejsce na konferencje biznesowe

Większość osób planujących konferencję biznesową należy do jednej z dwóch “szkół”. Według pierwszej taki event powinno się urządzać we własnej siedzibie. Takie zaproszenie gości do siebie pokazuje nasz potencjał i potwierdza nasz codzienny profesjonalizm. Drugi pogląd to ten, zgodnie z którym bezwzględnie powinno się organizować takie spotkania na zewnątrz, w wynajętej sali. Dlatego frazy “hotel konferencje Łódź” czy “gdzie znaleźć miejsce na konferencję” są często wpisywane w internetowych wyszukiwarkach.

Tak naprawdę kluczową sprawą powinien być wybór takiego miejsca, które pozwoli na bezproblemową organizację konferencji i komfort jej uczestników. Nie ma sensu silić się na zapraszanie gości do siebie, jeśli dysponujemy jedynie niewielkim biurem. Miejsce na konferencję powinno być przestronne i dysponować odpowiednim zapleczem.

Ważny jest również łatwy dojazd – warto przekazać wszystkim uczestnikom dokładne wskazówki z nim związane – oraz zapewnienie miejsc parkingowych. Jeśli goście stracą na szukanie miejsca na postój kilkadziesiąt minut, z pewnością nie będą najlepiej nastrojeni do rozmów biznesowych. Gdy natomiast uczestnicy konferencji przylatują na nią samolotem, warto zapewnić im transport z lotniska.

Sala konferencyjna i jej zaplecze

Kiedy będziesz już pewien, że obiekt, który wybrałeś, spełnia powyższe wymagania, powinieneś przyjrzeć się sali konferencyjnej. Zwróć uwagę, czy jest odpowiednio przestronna. Z jednej strony należy zapewnić gościom odpowiednią liczbę krzeseł, z drugiej – nie mogą być ustawione zbyt ciasno. Na pewno w czasie poszczególnych wystąpień kilku uczestników będzie chciało choć na chwilę opuścić salę. Nie pozwól, by musieli zwracać na siebie uwagę, przeciskając się niemal między kolanami innych uczestników. Same siedzenia też powinny być wygodne, w przeciwnym razie wycieczek “dla rozprostowania kości” może być sporo.

Kolejna kluczowa sprawa to sprzęt, którym dysponuje sala. Trzeba sprawdzić stan nagłośnienia, monitorów oraz urządzeń multimedialnych. Technika jest dziś na takim poziomie, że tłumaczenie się awarią urządzenia elektronicznego nie będzie zbyt wiarygodne. Zadbaj, by wszystkie prezentacje mogły być pokazane w pełnej krasie.

Posiłki i nocleg

Na profesjonalnie zorganizowanej konferencji nie może zabraknąć posiłków. Obowiązkowe są przekąski, którymi można zaspokoić pierwszy głód. Jeśli jednak zapraszasz gości z daleka lub organizujesz event, który potrwa do późnych godzin popołudniowych, niezbędny będzie także obiad. Miejsce na posiłki powinno znajdować się możliwie blisko sali konferencyjnej, ale nie tuż za jej drzwiami – dźwięki sztućców i szklanek dobiegające z korytarza nie wpłyną zbyt dobrze na koncentrację pozostałych uczestników.

W przypadku rozbudowanych konferencji warto pomyśleć także o noclegu dla gości. Dobrze, by znaleźć dla nich miejsce w bezpośredniej okolicy sali konferencyjnej. W tym aspekcie najlepiej widać przewagę, jaką gwarantuje organizacja konferencji w hotelu – tam miejsc noclegowych zabraknąć nie powinno.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017