fbpx

Atrakcje Regionu

Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami regionu.

Zarzęcin - wypoczynek nad Jeziorem Sulejowskim

Plaża i molo znajdujące się w niedalekiej odległości od Hotelu Podklasztorze. Okolica Zarzęcina słyną również z wspaniałych łowisk sandaczowych.

Witów

Kościół pw. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie – parafialny kościół rzymskokatolicki we wsi Witów z cudownym obrazem Matki Bożej Zwiastowania.

Po rekonstrukcji obrazu świątynia nosi miano Sanktuarium Matki Bożej Zwiastowania. Kościół, należący niegdyś do opactwa norbertanów, został ufundowany przez biskupa płockiego Wita z Chotla w 1179; od jego imienia pochodzi nazwa „Witów”. Rozbudowany w 1677 był później jeszcze wielokrotnie przebudowywany i obecnie ma charakter barokowy. Z dawnego klasztoru pozostała jeszcze baszta bramna, pełniąca obecnie funkcję dzwonnicy oraz jedno skrzydło klasztoru, obecnie plebania.

Piotrków Trybunalski

Centrum Piotrkowa Trybunalskiego warto zwiedzić z uwagi na liczne zabytki stojące przy placach i uliczkach wytyczonych jeszcze w średniowieczu. Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim stanowi jeden z najciekawszych w Polsce środkowej zespołów dawnej zabudowy miejskiej, z centralnie położonym rynkiem i przylegającymi doń ulicami oraz około 100 zabytkowymi budowlami z różnych okresów historii miasta. W mieście można również zwiedzić zamek królewski z początków XVI wieku, w którym obecnie znajduje się muzeum.

Skansen rzeki Pilicy

Skansen rzeki Pilicy powstaje od 2000 roku i jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece. Skansen dokumentuje i popularyzuje dziedzictwo przyrodnicze i historyczne oraz przestrzeń kulturową Pilicy i Nadpilicza. Podstawowym i konsekwentnie realizowanym założeniem Skansenu rzeki Pilicy jest tworzenie placówki żywej, w której przyrodę i historię rzeki oraz przestrzeń kulturową, jaką ona wytworzyła można poznawać wszystkimi zmysłami – wzrokiem, słuchem, dotykiem i smakiem.

Groty Nagórzyckie

Jest to pomnik przyrody. Groty zbudowane są z piaskowca cenomańskiego pochodzącego z okresu kredy, czyli prawie 100 mln lat temu. Nagórzyckie wyrobiska powstały w wyniku eksploatacji piasku niezbędnego do produkcji szkła, dzięki czemu powstały komory, wnęki i korytarze przypominające naturalne groty. Dzięki środkom z Unii Europejskiej zaadaptowano dawne groty na podziemną trasę turystyczną. Podziemna trasa turystyczna Groty Nagórzyckie w Tomaszowie Mazowieckim jest pierwszym tego typu obiektem w rejonie centralnej Polski.

Niebieski Źródła

Rezerwat leży w dolinie rzeki Pilicy. Powierzchnia rezerwatu wynosi ok. 29 ha. Został on utworzony dla ochrony naturalnych źródeł krasowych o błękitnym zabarwieniu i zachowania ostoi licznych gatunków ptaków. Jego symbolem jest kaczka krzyżówka. Niebieskie Źródła są jednym z najciekawszych zjawisk krasowych w Europie. Główny kompleks wodonośny stanowią spękane wapienie jurajskie, z których wytryska woda przybierająca niebiesko-błękitno-zieloną barwę. Barwa wody w basenach źródliskowych jest efektem działań rozproszonego światła słonecznego.

Wolbórz – Pałac Biskupów Kujawskich

Pałac w Wolborzu jest jedną z najwspanialszych rezydencji późnego baroku w Polsce. Budowa nowej siedziby rozpoczęła się w roku 1768, a pomysłodawcą przedsięwzięcia był biskup Antoni Ostrowski. Pałac jest budowlą dwukondygnacyjną wzniesioną na planie prostokąta. Na zespół pałacowy składają się także dwie oficyny, obiekty gospodarcze oraz park barokowy z parterem ogrodowym oraz tarasami i długim kanałem na osi.

Od 1967 roku dawna rezydencja biskupów kujawskich jest siedzibą Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.

Ujazd Mikrokosmos – Park Edukacyjno-Rozrywkowy

Mikrokosmos Park Edukacyjno-Rozrywkowy jest miejscem o powierzchni niemal 10 000 m2, na której można spotkać niezwykle realistyczne rzeźby owadów wykonane z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku znajduje się kilkadziesiąt owadów, znacznie większych od dorosłego człowieka – owady wykonane są w wielokrotnym powiększeniu.

Bunkry w Konewce i Jeleniu

Bunkier w Konewce i Jeleniu – jest to kompleks tajemniczych, żelbetowych, poniemieckich schronów z czasów II wojny światowej. Są to dwa z czterech schronów kolejowych zbudowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. W Konewce została utworzona trasa turystyczna, w ramach której można zwiedzić schron kolejowy o długości 380 m, ekspozycję militariów, pojazdy wojskowe, schrony techniczne, schron studni głębinowej. Na terenie znajdują się również wystawy stałe, które są tematycznie związane z II wojną światową.

Inowłódź

Zamek w Inowłodziu był jedną z blisko pięćdziesięciu murowanych warowni, które zostały zbudowane za życia i panowania Kazimierza Wielkiego. Obronna budowla wybudowana w latach 1356-1366 miała pełnić funkcję punktu militarnego oraz lokalnej siedziby władzy monarszej. Do czasów współczesnych zachowały się szczątki w postaci obwodu murów zewnętrznych, fragmenty podziałów wnętrza i fundamentów ośmiobocznej wieży.

Spała

Spała jest znaną miejscowością wypoczynkową nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania, w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski międzywojennej.

Miejscowość gości trzy cykliczne imprezy o ogólnopolskim charakterze: Dożynki Prezydenckie, Hubertusa Spalskiego oraz Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła. Obecnie Spała znana jest przed wszystkim jako ośrodek sportu, rekreacji i wypoczynku.

Kamieńsk Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk

Ośrodek Narciarski położony na terenie zewnętrznego zwałowiska Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, na północno-wschodnim zboczu hałdy zwanej Góra Kamieńsk (o wysokości 386 m n.p.m.). W ośrodku i okolicach znajdują się snowpark (ogródek w środkowej części stoku) ze skoczniami i dodatkowymi przejazdami, grawitacyjny tor saneczkowy, 2 trasy downhillowe do rowerzystów, tor quadowy, tor kartingowy (letni), ścianka wspinaczkowa, trzy wytyczone i oznakowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Boże Narodzenie z atrakcjami dla całej rodziny

Rodzinna atmosfera, zapach pierników

Zobacz więcej

Weekend SPA dla Przyjaciółek

Beztroski relaks dla Ciebie, przyjaciółki, mamy, siostry...

Zobacz więcej

Weekend dla Dwojga! Zakochaj się na nowo

Hotel Podklasztorze to idealne miejsce na celebrowanie Waszej Miłości!

Zobacz więcej

HIT Jesienny pobyt: 4 NOCLEGI W CENIE 3!

Spędź wyjątkowy pobyt w hotelu zlokalizowanym na uboczu

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

fundusze europejskie
Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Zobacz Best Western Plus Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast