Atrakcje Regionu

Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami regionu.

Zarzęcin - wypoczynek nad Jeziorem Sulejowskim

Plaża i molo znajdujące się w niedalekiej odległości od Hotelu Podklasztorze. Okolica Zarzęcina słyną również z wspaniałych łowisk sandaczowych.

Witów

Kościół pw. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie – parafialny kościół rzymskokatolicki we wsi Witów z cudownym obrazem Matki Bożej Zwiastowania.

Po rekonstrukcji obrazu świątynia nosi miano Sanktuarium Matki Bożej Zwiastowania. Kościół, należący niegdyś do opactwa norbertanów, został ufundowany przez biskupa płockiego Wita z Chotla w 1179; od jego imienia pochodzi nazwa „Witów”. Rozbudowany w 1677 był później jeszcze wielokrotnie przebudowywany i obecnie ma charakter barokowy. Z dawnego klasztoru pozostała jeszcze baszta bramna, pełniąca obecnie funkcję dzwonnicy oraz jedno skrzydło klasztoru, obecnie plebania.

Piotrków Trybunalski

Centrum Piotrkowa Trybunalskiego warto zwiedzić z uwagi na liczne zabytki stojące przy placach i uliczkach wytyczonych jeszcze w średniowieczu. Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim stanowi jeden z najciekawszych w Polsce środkowej zespołów dawnej zabudowy miejskiej, z centralnie położonym rynkiem i przylegającymi doń ulicami oraz około 100 zabytkowymi budowlami z różnych okresów historii miasta. W mieście można również zwiedzić zamek królewski z początków XVI wieku, w którym obecnie znajduje się muzeum.

Skansen rzeki Pilicy

Skansen rzeki Pilicy powstaje od 2000 roku i jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece. Skansen dokumentuje i popularyzuje dziedzictwo przyrodnicze i historyczne oraz przestrzeń kulturową Pilicy i Nadpilicza. Podstawowym i konsekwentnie realizowanym założeniem Skansenu rzeki Pilicy jest tworzenie placówki żywej, w której przyrodę i historię rzeki oraz przestrzeń kulturową, jaką ona wytworzyła można poznawać wszystkimi zmysłami – wzrokiem, słuchem, dotykiem i smakiem.

Groty Nagórzyckie

Jest to pomnik przyrody. Groty zbudowane są z piaskowca cenomańskiego pochodzącego z okresu kredy, czyli prawie 100 mln lat temu. Nagórzyckie wyrobiska powstały w wyniku eksploatacji piasku niezbędnego do produkcji szkła, dzięki czemu powstały komory, wnęki i korytarze przypominające naturalne groty. Dzięki środkom z Unii Europejskiej zaadaptowano dawne groty na podziemną trasę turystyczną. Podziemna trasa turystyczna Groty Nagórzyckie w Tomaszowie Mazowieckim jest pierwszym tego typu obiektem w rejonie centralnej Polski.

Niebieski Źródła

Rezerwat leży w dolinie rzeki Pilicy. Powierzchnia rezerwatu wynosi ok. 29 ha. Został on utworzony dla ochrony naturalnych źródeł krasowych o błękitnym zabarwieniu i zachowania ostoi licznych gatunków ptaków. Jego symbolem jest kaczka krzyżówka. Niebieskie Źródła są jednym z najciekawszych zjawisk krasowych w Europie. Główny kompleks wodonośny stanowią spękane wapienie jurajskie, z których wytryska woda przybierająca niebiesko-błękitno-zieloną barwę. Barwa wody w basenach źródliskowych jest efektem działań rozproszonego światła słonecznego.

Wolbórz – Pałac Biskupów Kujawskich

Pałac w Wolborzu jest jedną z najwspanialszych rezydencji późnego baroku w Polsce. Budowa nowej siedziby rozpoczęła się w roku 1768, a pomysłodawcą przedsięwzięcia był biskup Antoni Ostrowski. Pałac jest budowlą dwukondygnacyjną wzniesioną na planie prostokąta. Na zespół pałacowy składają się także dwie oficyny, obiekty gospodarcze oraz park barokowy z parterem ogrodowym oraz tarasami i długim kanałem na osi.

Od 1967 roku dawna rezydencja biskupów kujawskich jest siedzibą Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.

Ujazd Mikrokosmos – Park Edukacyjno-Rozrywkowy

Mikrokosmos Park Edukacyjno-Rozrywkowy jest miejscem o powierzchni niemal 10 000 m2, na której można spotkać niezwykle realistyczne rzeźby owadów wykonane z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku znajduje się kilkadziesiąt owadów, znacznie większych od dorosłego człowieka – owady wykonane są w wielokrotnym powiększeniu.

Bunkry w Konewce i Jeleniu

Bunkier w Konewce i Jeleniu – jest to kompleks tajemniczych, żelbetowych, poniemieckich schronów z czasów II wojny światowej. Są to dwa z czterech schronów kolejowych zbudowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. W Konewce została utworzona trasa turystyczna, w ramach której można zwiedzić schron kolejowy o długości 380 m, ekspozycję militariów, pojazdy wojskowe, schrony techniczne, schron studni głębinowej. Na terenie znajdują się również wystawy stałe, które są tematycznie związane z II wojną światową.

Inowłódź

Zamek w Inowłodziu był jedną z blisko pięćdziesięciu murowanych warowni, które zostały zbudowane za życia i panowania Kazimierza Wielkiego. Obronna budowla wybudowana w latach 1356-1366 miała pełnić funkcję punktu militarnego oraz lokalnej siedziby władzy monarszej. Do czasów współczesnych zachowały się szczątki w postaci obwodu murów zewnętrznych, fragmenty podziałów wnętrza i fundamentów ośmiobocznej wieży.

Spała

Spała jest znaną miejscowością wypoczynkową nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania, w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski międzywojennej.

Miejscowość gości trzy cykliczne imprezy o ogólnopolskim charakterze: Dożynki Prezydenckie, Hubertusa Spalskiego oraz Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła. Obecnie Spała znana jest przed wszystkim jako ośrodek sportu, rekreacji i wypoczynku.

Kamieńsk Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk

Ośrodek Narciarski położony na terenie zewnętrznego zwałowiska Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, na północno-wschodnim zboczu hałdy zwanej Góra Kamieńsk (o wysokości 386 m n.p.m.). W ośrodku i okolicach znajdują się snowpark (ogródek w środkowej części stoku) ze skoczniami i dodatkowymi przejazdami, grawitacyjny tor saneczkowy, 2 trasy downhillowe do rowerzystów, tor quadowy, tor kartingowy (letni), ścianka wspinaczkowa, trzy wytyczone i oznakowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności.


Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017