fbpx

Drogi Gościu!

Nowy Rok – wielkie zmiany!
W naszym Hotelu trwają prace remontowe nad modernizacją strefy basenowej oraz SPA, w związku z tym hotel będzie nieczynny do 23.05.2019. Już niebawem nasi Goście będą mogli cieszyć się doskonałym relaksem i wypoczynkiem, które zapewnią: nowoczesny kompleks basenowy, z wydzieloną strefą dla dzieci, jacuzzi, basenem floatingowym, tężnią solankową oraz sześcioma gabinetami Spa.
Zapewniamy, że indywidualny charakter naszego obiektu stanie się jeszcze bardziej wyrazisty i dostrzegalny. Zmiany w Hotelu Podklasztorze z pewnością przypadną do gustu wszystkim naszym Gościom.
Otwieramy Hotel już w maju. Nowa strefa basenowa oraz SPA & WELLNESS dostępna będzie dla Gości w III kwartale 2019 r.

zamknij

Bliskie spotkanie z historią….

Hotel Podklasztorze, oprócz bajkowego klimatu, cudownej atmosfery i niepowtarzalnych warunków przyrodniczych, posiada również bogatą i bardzo interesującą historię.

 

Ze znajdującym się nieopodal naszego hotelu romańskim kościołem wiąże się ciekawa legenda.

Dawno temu, na terenach obecnie należących do Hotelu Podklasztorze i kościoła św. Tomasza Kantuaryjskiego, rosła ogromna puszcza, przez którą przepływała rzeka Pilica. Podobno w tej puszczy było bardzo dużo zwierzyny łownej. A miało to miejsce w XII wieku, kiedy to w Polsce żył książę Kazimierz Sprawiedliwy.
Pewnego dnia zapragnął zapolować w tej puszczy ze swoją świtą. Rzeczywiście zwierzyny było dużo, a polowanie bardzo udane. Książę goniąc za jeleniem zapuścił się głęboko w puszczę i odłączył od swoich kompanów. Nagle zorientował się, że zabłądził w ciemnym i gęstym lesie. Tymczasem niebo zrobiło się ciemne, zaczął wiać silny wiatr, pojawiły się błyskawice i grzmoty. Przestraszony książę nie wiedząc, w którą stronę się udać, zaczął się żarliwie modlić do Boga o ocalenie.

Nagle z nieba usłyszał głos: „ Zbuduj w tym miejscu kościół, a doprowadzę cię do sług twoich”.
Słysząc to, Kazimierz padł na kolana i przyrzekł spełnić wolę Bożą. Gdy wstał, ujrzał wokół siebie dwanaście lwów. Znów się przestraszył, ale okazało się, że lwy otoczyły księcia Kazimierza i zaprowadziły go do jego dworzan

Jak książę obiecał, tak też uczynił. W miejscu cudownego ocalenia kazał zbudować kościół i klasztor. Do klasztoru sprowadził zakonników – cystersów z Burgundii. A w kościele na pamiątkę tego zdarzenia, umieszczono dwanaście lwów wyrzeźbionych w drewnie. Obecnie w kościele jest 6 lwów, gdyż pozostałe zostały skradzione.

Pamięć o księciu jest nadal żywa w naszej okolicy- jeden z apartamentów w hotelu nosi nazwę Kazimierza Sprawiedliwego

Wkrótce poznacie kolejne legendy…

fot. Marcin Pieprzowski

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Weekend z Przyjaciółką

Spa & Wellness w Best Western Plus Hotel Podklasztorze zaprasza na weekend z przyjaciółką

Zobacz więcej

Dla nowożeńców

Podróż poślubna to idealna okazja by pozwolić sobie na coś wyjątkowego. Nie szukaj daleko, szczęście jest tak blisko.

Zobacz więcej

Weekend z Przyjaciółką

Spa & Wellness w Best Western Plus Hotel Podklasztorze zaprasza na weekend z przyjaciółką

Zobacz więcej

HONEY SPA

Spa & Wellness w Best Western Plus Hotel Podklasztorze w niepowtarzalnym klimacie kompleksu cysterskich budowli serdecznie zaprasza na Miodowe spa dla dwojga

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast

FreshMail.pl