fbpx

Bliskie spotkanie z historią….

Hotel Podklasztorze, oprócz bajkowego klimatu, cudownej atmosfery i niepowtarzalnych warunków przyrodniczych, posiada również bogatą i bardzo interesującą historię.

 

Ze znajdującym się nieopodal naszego hotelu romańskim kościołem wiąże się ciekawa legenda.

Dawno temu, na terenach obecnie należących do Hotelu Podklasztorze i kościoła św. Tomasza Kantuaryjskiego, rosła ogromna puszcza, przez którą przepływała rzeka Pilica. Podobno w tej puszczy było bardzo dużo zwierzyny łownej. A miało to miejsce w XII wieku, kiedy to w Polsce żył książę Kazimierz Sprawiedliwy.
Pewnego dnia zapragnął zapolować w tej puszczy ze swoją świtą. Rzeczywiście zwierzyny było dużo, a polowanie bardzo udane. Książę goniąc za jeleniem zapuścił się głęboko w puszczę i odłączył od swoich kompanów. Nagle zorientował się, że zabłądził w ciemnym i gęstym lesie. Tymczasem niebo zrobiło się ciemne, zaczął wiać silny wiatr, pojawiły się błyskawice i grzmoty. Przestraszony książę nie wiedząc, w którą stronę się udać, zaczął się żarliwie modlić do Boga o ocalenie.

Nagle z nieba usłyszał głos: „ Zbuduj w tym miejscu kościół, a doprowadzę cię do sług twoich”.
Słysząc to, Kazimierz padł na kolana i przyrzekł spełnić wolę Bożą. Gdy wstał, ujrzał wokół siebie dwanaście lwów. Znów się przestraszył, ale okazało się, że lwy otoczyły księcia Kazimierza i zaprowadziły go do jego dworzan

Jak książę obiecał, tak też uczynił. W miejscu cudownego ocalenia kazał zbudować kościół i klasztor. Do klasztoru sprowadził zakonników – cystersów z Burgundii. A w kościele na pamiątkę tego zdarzenia, umieszczono dwanaście lwów wyrzeźbionych w drewnie. Obecnie w kościele jest 6 lwów, gdyż pozostałe zostały skradzione.

Pamięć o księciu jest nadal żywa w naszej okolicy- jeden z apartamentów w hotelu nosi nazwę Kazimierza Sprawiedliwego

Wkrótce poznacie kolejne legendy…

fot. Marcin Pieprzowski

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Weekendowa podróż w czasie

Niezapomniana okazja do historycznych zmagań i biesiadowania niczym w średniowiecznych czasach

Zobacz więcej

Weekend SPA dla Przyjaciółek

Beztroski relaks dla Ciebie, przyjaciółki, mamy, siostry...

Zobacz więcej

Weekend dla Dwojga! Zakochaj się na nowo

Hotel Podklasztorze to idealne miejsce na celebrowanie Waszej Miłości!

Zobacz więcej

HIT Jesienny pobyt: 4 NOCLEGI W CENIE 3!

Spędź wyjątkowy pobyt w hotelu zlokalizowanym na uboczu

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

fundusze europejskie
Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Zobacz Best Western Plus Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast