Czas się zatrzymał: pchli targ w Piotrkowie Trybunalskim – co ciekawego można na nim znaleźć

Odwiedzając nasz Hotel – SPA blisko Warszawy, możesz cieszyć się pięknem pobliskiej przyrody, ale także walorami historycznej zabudowy, należącej uprzednio do Opactwa Cystersów. Jeżeli uwielbiasz klimat dawnych lat, starocie i kunszt elementów dekoracyjnych produkowanych dziesiątki lat temu – mamy dla Ciebie propozycję! Pchli targ w Piotrkowie Trybunalskim!

Gdzie, kiedy, co i jak?

W Piotrkowie Trybunalskim funkcjonują dwa targi – jeden jest określony w czasie, ponieważ odbywa się raz w miesiącu i tylko w okresie letnim, drugi zaś działa co miesiąc, jednak również w miesiącach jesienno zimowych.

Pierwsza z wymienionych giełd staroci organizowana jest przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i odbywa się na placu przy Zamku Królewskim. Tak jak wspomnieliśmy, aranżowana jest raz w miesiącu, zwykle od maja do września. Terminy spotkań są uprzednio ogłaszane – w tym roku (2018) były to niedziele. To zaledwie 20 minut samochodem od naszego hotelu, a można tam znaleźć wiele cennych przedmiotów.

Drugi targ odbywa się regularnie, co miesiąc, w każdą ostatnią sobotę i niedzielę miesiąca, również w chłodniejszym okresie. Nazywany jest Giełdą staroci i rękodzieła ludowego, a organizowany jest na placu po byłym stadionie, przy ulicy Dmowskiego. To również około 20 minut drogi od naszego hotelu.

Dlaczego warto – co można znaleźć na targach staroci?

Targi staroci, zwane również pchlimi targami, to fantastyczna propozycja dla miłośników dawnego stylu, którzy cenią sobie charakter i jakość produktów, a w szczególności dodatków do domu, które wytworzone były jeszcze w XX wieku. To również gratka dla wielbicieli rękodzieła i zwolenników ekologicznych rozwiązań, ponieważ dając produktom drugie życie, oszczędzamy zasoby ziemi, zużywane podczas produkcji coraz to nowszych rzeczy.

Na targach staroci można znaleźć tak naprawdę wszystko. Dominują różnego rodzaju dodatki do wnętrz i niewielkich rozmiarów meble np. stoliczki kawowe, pufy, lustra. Często spotykana na targach staroci jest również zastawa kuchenna – niekiedy są to pięknie zdobione porcelanowe filiżanki, a nawet posrebrzane lub srebrne sztućce. Oczywiście na tego typu giełdach dostępne są również stare książki, często liczące nawet ponad 100 lat, kasety czy płyty winylowe. Warto rozejrzeć się także za dawnymi monetami, rzeźbami i obrazami, zwykle w pięknie zdobionych ramach.

Czy wiesz że…

Wnętrza naszego hotelu również inspirowane są dawnym stylem. Nawiązują do XII – wiecznych cel opatów. Łączymy styl nowoczesny z detalami nawiązującymi do przeszłości tego miejsca. Odsłonięte drewniane belki, stoliki wykonane z beczek, w których dawniej przetrzymywano wino czy motyw mapy, przedstawiającej dawny układ opactwa… to tylko kilka elementów, przywołujących na myśl pradawne czasy.

Hotel centralna Polska – Best Western Plus Hotel Podklasztorze – zapraszamy do odwiedzenia naszych historycznych wnętrz.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017