Event promocyjny – wyjątkowe wydarzenie najlepiej wypromuje Twój wyjątkowy produkt

Mimo popularności, jaką cieszy się reklama online, w dalszym ciągu jej wersja “offline” jest bardzo dobrze postrzegana w środowisku branżowym. Wiele marek decyduje się na organizację eventów promocyjnych, w celu budowania trwałych relacji z partnerami oraz potencjalnymi klientami. O co warto zadbać podczas planowania tego typu wydarzenia i jak sprawić, żeby było wyjątkowe i zapadło naszym gościom w pamięć? Poniżej kilka naszych rad i pomysłów, którymi warto się zainspirować.

Czym jest event promocyjny?

Event promocyjny jest wydarzeniem specjalnym, które świetnie sprawdza się w biznesie. Jest doskonałym narzędziem komunikacji pomiędzy firmą a klientem, zapewnia rozgłos marce oraz zapoznaje kupującego z ofertą. Przyczynia się również do budowania relacji z partnerami i tworzy dobry wizerunek. Podczas tego typu wydarzeń mamy praktycznie nieograniczone możliwości reklamowe, od ulotek, przez prezentację produktów, po samą sprzedaż.

Podstawowe kwestie związane z organizacją

1. Brief – wszystko zaczyna się od kawałka papieru zapisanego pomysłami, które powinny dążyć do spełniania wyznaczonych celów. Ważne jest aby zadać sobie pytanie, czy wydarzenie ma przyciągnąć klientów i przełożyć się na sprzedaż czy tylko wzbudzić świadomość istnienia marki.

2. Kluczowe informacje – ile zostanie zaproszonych osób, target, data oraz miejsce eventu. Dzięki tym informacjom będzie możliwe stworzenie planu finansowego.

3. Budżet – przyjmuje się, że do oczekiwanej kwoty powinno dołożyć się jeszcze jej połowę. Jeśli budżet miał wynieść 20 tysięcy to zakładajmy, że wyniesie 30 tysięcy. Lepiej mieć coś w zapasie, niż rozwiązywać późniejsze problemy z opłaceniem partnerów i wykonawców.

4. Dodatkowe atrakcje – w tym punkcie musimy zastanowić się czy organizujemy wydarzenie sami, czy zapraszamy do współpracy firmy uzupełniające naszą ofertę. Musimy także zastanowić się nad tym, jak zaplanować event, aby był inny niż wszystkie.

||| Hotel Konferencyjny Łódź – Best Western Plus Hotel Podklasztorze – Zapoznaj się z naszą ofertą konferencyjną!|||

Jak zorganizować wyjątkowe wydarzenie?

Żeby nasz event promocyjny odróżniał się od reszty wydarzeń tego typu, powinniśmy wymyślić temat przewodni oraz otoczkę, która będzie powiązana z produktem, który chcemy promować.

Miejsce – powinno być inne niż wszystkie, wyjątkowe. Jeśli nasza firma zajmuje się produkcją kosmetyków naturalnych, warto zorganizować całe wydarzenie wiosną, w ogrodzie, np. hotelowym, gdzie otoczeni kwiatami oraz naturą goście, czyli potencjalni klienci, będą zapoznawać się z naszą ofertą. Jeśli jesteśmy wydawnictwem książkowym i chcemy wypromować nową książkę, świetnym pomysłem będzie stworzenie wydarzenia w miejscu przesiąkniętym historią, takim jak hotel w murach dawnego klasztoru, czy zamek z ciekawą historią.

Motyw przewodni – powinien być bezpośrednio powiązany z produktem, który promujemy. Tak jak w przypadku naturalnych kosmetyków i kwiatów, nowej książki i historycznego miejsca, możemy dowolnie wybierać tematykę wydarzenia. Promocja nowej linii lotniczej może być powiązana z prelekcjami blogerów podróżniczych, a perfum, z tworzeniem własnych kompozycji zapachowych pod okiem specjalistów. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia oraz ewentualne fundusze firmy.

Specjalni goście – warto zaprosić na takie wydarzenie gościa, lub gości specjalnych, którzy w ciekawy sposób wprowadzą zaproszone osoby w tematykę wydarzenia lub poprowadzą kreatywne warsztaty.

||| Konferencje pod Warszawą – w wyjątkowym miejscu i pięknym otoczeniu! |||

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017