Gdzie wybrać się na wiosenny wyjazd z dziećmi?

Zimą w planie wycieczkowym rodziców z dziećmi niepodzielnie królują wyjazdy w góry i białe szaleństwo, czyli wypady na narty i sanki. Wiosna zamyka te możliwości, ale stwarza szereg nowych rozwiązań. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na wiosenne wyjazdy z dziećmi, które zapewnią dobrą i ciekawą zabawę najmłodszym, jednocześnie pozwalając dorosłym na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Atrakcje dla dzieci w centralnej Polsce

Wybraliśmy kilka miejsc, które warto odwiedzić całą rodziną. Znajdują się w centralnej Polsce, stosunkowo łatwo będzie więc do nich dojechać z niemal każdego miejsca na mapie naszego kraju.

Jeziora – Zalew Sulejowski i Zalew Zegrzyński

Wypoczynek nad wodą kojarzy nam się przede wszystkim z latem i wakacjami, ale nad jezioro warto wybrać się również wiosną. Oczywiście nie w celu wylegiwania się na plaży, choć w wypadku ładnej pogody czasami jest to możliwe już w maju. O tej porze roku nie trzeba przedzierać się przez tłumy na brzegach, jest to więc idealny moment na spacer. Oprócz podziwiania ładnych widoków można oglądać wiele gatunków gniazdujących ptaków, a także spróbować żeglugi bez stania w kolejce po wynajem łodzi. W środkowej Polsce w tym celu warto odwiedzić przede wszystkim Zalew Zegrzyński w powiecie legionowskim oraz Zalew Sulejowski w okolicach Łodzi.

Wycieczki edukacyjne – szlak Fryderyka Chopina i park dinozaurów

Letni wyjazd z dzieckiem to również okazja, by poszerzyć swoją wiedzę. W końcu naukę najlepiej łączyć z czymś przyjemnym. Dlatego wiosną warto wybrać się całą rodziną na przykład do Żelazowej Woli. Ta miejscowość oddalona niespełna 50 kilometrów od Warszawy to miejsce narodzin słynnego kompozytora. Dziś można zwiedzać tam muzeum Chopina i spacerować po parku urządzonym w klimacie polskich dworów z XIX wieku. Ślady kompozytora zaprowadzą nas także do pobliskiego Sochaczewa, gdzie Chopin koncertował. Pamiątki po tych wydarzeniach obejrzymy w ratuszu. Dzieciom najbardziej może się jednak spodobać wizyta w lokalnej cukierni, gdzie można spróbować “Mazurka Chopina”.

Edukacyjny charakter połączony z zabawą będzie miała również wizyta w JuraParku w Bałtowie w województwie świętokrzyskim. Można tam dowiedzieć się sporo o czasach prehistorycznych, gdy na ziemi pełno było dinozaurów. W Bałtowie największe wrażenie robią ich repliki wykonane w naturalnych rozmiarach. Oprócz tego w skład kompleksu wchodzi zwierzyniec oraz park rozrywki z karuzelami i gokartami – dobra zabawa całą rodziną gwarantowana.

Podklasztorze – hotel na weekend z dzieckiem

Bazą wypadową do wiosennych wyjazdów może być hotel. Centralna Polska to obszar, na którym najciekawszą placówką jest Hotel Podklasztorze. Ten obiekt położony w okolicach wspomnianego Zalewu Sulejowskiego pozwoli na szybkie osiągnięcie celu wycieczki i relaks po zakończeniu eskapady. Do placówki urządzonej w murach średniowiecznego opactwa cystersów można wybrać się całą rodziną – Podklasztorze to bowiem hotel przyjazny dzieciom. Na najmłodszych czeka tam kolorowa sala zabaw oraz specjalne menu. Dorośli mogą natomiast odprężyć się przy kuflu cysterskiego piwa, a także odpoczywać w nowoczesnej strefie SPA.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017