Halloween w hotelu, czyli niezapomniany wieczór strachów

Marzy Ci się wyjątkowe Halloween, które jeszcze długo będziesz wspominać? Wybierz wieczór strachów w przyklasztornych murach z XII wieku. Hotel Podklasztorze przygotował specjalną ofertę z myślą o tych, którzy chcą spędzić ten czas w niepowtarzalny sposób. Sprawdź, jakie atrakcje i promocje znajdziesz w hotelu nad Zalewem Sulejowskim na przełomie października i listopada.

Halloween – skąd wzięła się ta tradycja?

Do Polski zwyczaj obchodzenia Halloween, czyli hucznego świętowania wieczoru 31 października, dotarł już po upadku żelaznej kurtyny, w latach 90. Dużo wcześniej tradycja ta była żywa na Wyspach Brytyjskich, skąd rozpowszechniła się po Stanach Zjednoczonych i zachodniej Europie. Dokładna geneza Halloween nie jest znana. Dziś dzień ten to przede wszystkim okazja do przebierania się w stroje symbolizujące duchy, wampiry czy inne budzące strach postacie. W niektórych miastach można podziwiać wówczas wyjątkowo przystrojone domy, a na ulicach odbywają się parady przebierańców.

W czasie halloweenowego wieczoru dominują kolory pomarańczowy i czarny. Symbolem tego dnia jest lampion z wydrążonej dyni z wyciętą w niej twarzą – w środku owocu stawia się świecę. Halloween zostało spopularyzowane przez amerykańską kulturę popularną, elementy związane z tym dniem występują w wielu hollywoodzkich produkcjach.

Halloween w Hotelu Podklasztorze

Jedną z praktyk, którą Amerykanie wzbogacili obchody Halloween, jest zwyczaj odwiedzania sąsiedztwa przez dzieci, które proponują dorosłym wybór: cukierek albo psikus. By w wyjątkowy sposób przeżyć wieczór 31 października nie trzeba jednak nachodzić sąsiadów. Alternatywą jest pakiet Halloween – Hotel Podklasztorze przygotował specjalne promocje, dzięki którym między 31 października a 3 listopada można skorzystać ze specjalnej promocji na wizytę w tym miejscu. Jeśli zatrzymamy się tam na co najmniej dwie noce, za pobyt osoby dorosłej zapłacimy 275 złotych za dobę, dziecka od 4 do 12 lat – 195 złotych za dobę, a najmłodsze pociechy zostaną zakwaterowane za darmo.

Halloweenowe atrakcje

Wyjątkowy klimat wieczoru strachów zapewnią już mroczne mury opactwa cystersów z XII wieku, przy których usytuowany jest Hotel Podklasztorze. Na wszystkich, którzy tego dnia przyjadą do Sulejowa, czeka jednak jeszcze sporo dodatkowych atrakcji. W roli głównej będzie występować dynia. Już na wstępie każdy zostanie przywitany dyniowymi ciasteczkami, a 2 listopada dyni nie zabraknie w czasie biesiady i “halloweenowej posiadówki przy ognisku”. Cała rodzina będzie mogła również wziąć udział w warsztatach rzeźbienia lampionów z dyni.

Poza pomarańczowymi owocami, w ramach specjalnej oferty Hotel Podklasztorze przygotował lekcję historii w muzeum opactwa cystersów, gry logiczne i planszowe czy też seanse bajkowe przy gorącej czekoladzie. Na dzieci będzie czekać sala zabaw, będą mogły również wziąć udział w poszukiwaniach ukrytego skarbu cystersów. Halloween w Hotelu Podklasztorze to wieczór strachów, który spełni oczekiwania całej rodziny.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017