fbpx

Halloween w hotelu, czyli niezapomniany wieczór strachów

Marzy Ci się wyjątkowe Halloween, które jeszcze długo będziesz wspominać? Wybierz wieczór strachów w przyklasztornych murach z XII wieku. Hotel Podklasztorze przygotował specjalną ofertę z myślą o tych, którzy chcą spędzić ten czas w niepowtarzalny sposób. Sprawdź, jakie atrakcje i promocje znajdziesz w hotelu nad Zalewem Sulejowskim na przełomie października i listopada.

Halloween – skąd wzięła się ta tradycja?

Do Polski zwyczaj obchodzenia Halloween, czyli hucznego świętowania wieczoru 31 października, dotarł już po upadku żelaznej kurtyny, w latach 90. Dużo wcześniej tradycja ta była żywa na Wyspach Brytyjskich, skąd rozpowszechniła się po Stanach Zjednoczonych i zachodniej Europie. Dokładna geneza Halloween nie jest znana. Dziś dzień ten to przede wszystkim okazja do przebierania się w stroje symbolizujące duchy, wampiry czy inne budzące strach postacie. W niektórych miastach można podziwiać wówczas wyjątkowo przystrojone domy, a na ulicach odbywają się parady przebierańców.

W czasie halloweenowego wieczoru dominują kolory pomarańczowy i czarny. Symbolem tego dnia jest lampion z wydrążonej dyni z wyciętą w niej twarzą – w środku owocu stawia się świecę. Halloween zostało spopularyzowane przez amerykańską kulturę popularną, elementy związane z tym dniem występują w wielu hollywoodzkich produkcjach.

Halloween w Hotelu Podklasztorze

Jedną z praktyk, którą Amerykanie wzbogacili obchody Halloween, jest zwyczaj odwiedzania sąsiedztwa przez dzieci, które proponują dorosłym wybór: cukierek albo psikus. By w wyjątkowy sposób przeżyć wieczór 31 października nie trzeba jednak nachodzić sąsiadów. Alternatywą jest pakiet Halloween – Hotel Podklasztorze przygotował specjalne promocje, dzięki którym między 31 października a 3 listopada można skorzystać ze specjalnej promocji na wizytę w tym miejscu. Jeśli zatrzymamy się tam na co najmniej dwie noce, za pobyt osoby dorosłej zapłacimy 275 złotych za dobę, dziecka od 4 do 12 lat – 195 złotych za dobę, a najmłodsze pociechy zostaną zakwaterowane za darmo.

Halloweenowe atrakcje

Wyjątkowy klimat wieczoru strachów zapewnią już mroczne mury opactwa cystersów z XII wieku, przy których usytuowany jest Hotel Podklasztorze. Na wszystkich, którzy tego dnia przyjadą do Sulejowa, czeka jednak jeszcze sporo dodatkowych atrakcji. W roli głównej będzie występować dynia. Już na wstępie każdy zostanie przywitany dyniowymi ciasteczkami, a 2 listopada dyni nie zabraknie w czasie biesiady i “halloweenowej posiadówki przy ognisku”. Cała rodzina będzie mogła również wziąć udział w warsztatach rzeźbienia lampionów z dyni.

Poza pomarańczowymi owocami, w ramach specjalnej oferty Hotel Podklasztorze przygotował lekcję historii w muzeum opactwa cystersów, gry logiczne i planszowe czy też seanse bajkowe przy gorącej czekoladzie. Na dzieci będzie czekać sala zabaw, będą mogły również wziąć udział w poszukiwaniach ukrytego skarbu cystersów. Halloween w Hotelu Podklasztorze to wieczór strachów, który spełni oczekiwania całej rodziny.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Bezpieczne wakacje z atrakcjami dla dzieci

bezkosztowa anulacja do 7 dni przed przyjazdem

Zobacz więcej

Weekend SPA dla Przyjaciółek

Beztroski relaks dla Ciebie, przyjaciółki, mamy, siostry...

Zobacz więcej

Weekend dla Dwojga! Zakochaj się na nowo

Hotel Podklasztorze to idealne miejsce na celebrowanie Waszej Miłości!

Zobacz więcej

HIT Bezpieczne Wakacje: 5 NOCLEGÓW W CENIE 4!

Spędź wyjątkowy pobyt w hotelu zlokalizowanym na uboczu

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

fundusze europejskie
Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Zobacz Best Western Plus Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast