Hotel Historyczny

Hotel Podklasztorze. Tu dzieje się historia i o wiele więcej…

Tu dzieje się historia…

… i o wiele więcej…
Cechą, która wyróżnia Hotel Poklasztorze na tle innych obiektów jest przede wszystkim wszechobecny duch historii.
Tutaj czas staje w miejscu, a cysterskie hasło „Ora et Labora” – „Módl się i pracuj” nabiera nowego i współczesnego wymiaru. Do dziś dnia zdaje się jeszcze słyszeć szepty pogrążonych w pracy i modlitwie Cystersów…
Według podań dawno, dawno temu podczas polowania w Puszczy Pilickiej Kazimierz Sprawiedliwy oddalił się od swojej świty w pogoni za jeleniem. Uratowało go 12 lwów, które doprowadziły go do swojej drużyny.
Książę postanowił w miejscu swego ocalenia, w 1176 r., wybudować kościół, a przy nim ufundował klasztor Cystersów – zakonników, których sprowadził z dalekiego Morimond we Francji.
Zobacz historię Opactwa Cystersów

Gościli u Cystersów

Przez stulecia progi opactwa gościły wiele znamienitych postaci: królów, książąt, artystów, polityków m.in. Wincentego Kadłubka, księcia krakowskiego Bolesława Wstydliwego, Kazimierza Jagiellończyka czy Jana Sprawiedliwego. W czerwcu 1410 r. w murach opactwa zatrzymał się Władysław Jagiełło wraz ze swym wojskiem, w drodze na Grunwald.
Silne i bogate opactwo niejeden raz było celem najazdów Tatarów, a potem Szwedów. Począwszy od XII w. mnisi stopniowo przekształcali swą siedzibę w twierdzę otoczoną fosą, murami obronnymi oraz szeregiem baszt zaopatrzonych w broń, aby w przyszłości oprzeć się najazdom wroga.
W 1819 r. władze carskie dokonały kasaty zakonu, a majątek opactwa przejął skarb państwa. Po ponad stu dwudziestu latach, w 1986 r. kościół i obiekt klasztorny zostały zwrócone zakonnikom, a w murach opactwa ponownie modlą się i pracują Cystersi, którzy sąsiadują z hotelem i restauracją.

Zwiedzanie Opactwa czyli lekcja historii

Hotel Podklasztorze oferuje swoim Gościom niezwykłą podróż po dawnym Opactwie Cystersów…
W tajemnice codziennego życia Cystersów wprowadzi Państwa kustosz Muzeum.
Zwiedzanie Hotelu i Opactwa, poza opcją oferowaną w pakietach, jest możliwa na życzenie Gości – szczegóły w recepcji.

Romański kościół

Do dziś z dorobku Cystersów zachował się romański kościół, kapitularz i arsenał z Basztą Muzyczną. Wraz z istniejącą nadal Bramą Krakowską, Basztą Mauretańską i Attykową stanowią najwyższej klasy zabytek architektury romańskiej. Zachowane zabudowania klasztoru zachwycają różnorodnością stylów przypominając: romańską Francję – kościół klasztorny z piaskowca; Bramę Floriańską w Krakowie – Baszta Opacka; Kamienice w Kazimierzu nad Wisłą – Parafia; Wieżę Ratusza Sandomierskiego – Baszta Krakowska.


Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017