fbpx

Hotel Historyczny

Hotel Podklasztorze. Tu dzieje się historia i o wiele więcej…

Tu dzieje się historia…

… i o wiele więcej…
Cechą, która wyróżnia Hotel Poklasztorze na tle innych obiektów jest przede wszystkim wszechobecny duch historii.
Tutaj czas staje w miejscu, a cysterskie hasło „Ora et Labora” – „Módl się i pracuj” nabiera nowego i współczesnego wymiaru. Do dziś dnia zdaje się jeszcze słyszeć szepty pogrążonych w pracy i modlitwie Cystersów…
Według podań dawno, dawno temu podczas polowania w Puszczy Pilickiej Kazimierz Sprawiedliwy oddalił się od swojej świty w pogoni za jeleniem. Uratowało go 12 lwów, które doprowadziły go do swojej drużyny.
Książę postanowił w miejscu swego ocalenia, w 1176 r., wybudować kościół, a przy nim ufundował klasztor Cystersów – zakonników, których sprowadził z dalekiego Morimond we Francji.
Zobacz historię Opactwa Cystersów

Gościli u Cystersów

Przez stulecia progi opactwa gościły wiele znamienitych postaci: królów, książąt, artystów, polityków m.in. Wincentego Kadłubka, księcia krakowskiego Bolesława Wstydliwego, Kazimierza Jagiellończyka czy Jana Sprawiedliwego. W czerwcu 1410 r. w murach opactwa zatrzymał się Władysław Jagiełło wraz ze swym wojskiem, w drodze na Grunwald.
Silne i bogate opactwo niejeden raz było celem najazdów Tatarów, a potem Szwedów. Począwszy od XII w. mnisi stopniowo przekształcali swą siedzibę w twierdzę otoczoną fosą, murami obronnymi oraz szeregiem baszt zaopatrzonych w broń, aby w przyszłości oprzeć się najazdom wroga.
W 1819 r. władze carskie dokonały kasaty zakonu, a majątek opactwa przejął skarb państwa. Po ponad stu dwudziestu latach, w 1986 r. kościół i obiekt klasztorny zostały zwrócone zakonnikom, a w murach opactwa ponownie modlą się i pracują Cystersi, którzy sąsiadują z hotelem i restauracją.

Zwiedzanie Opactwa czyli lekcja historii

Hotel Podklasztorze oferuje swoim Gościom niezwykłą podróż po dawnym Opactwie Cystersów…
W tajemnice codziennego życia Cystersów wprowadzi Państwa kustosz Muzeum.
Zwiedzanie Hotelu i Opactwa, poza opcją oferowaną w pakietach, jest możliwa na życzenie Gości – szczegóły w recepcji.

Romański kościół

Do dziś z dorobku Cystersów zachował się romański kościół, kapitularz i arsenał z Basztą Muzyczną. Wraz z istniejącą nadal Bramą Krakowską, Basztą Mauretańską i Attykową stanowią najwyższej klasy zabytek architektury romańskiej. Zachowane zabudowania klasztoru zachwycają różnorodnością stylów przypominając: romańską Francję – kościół klasztorny z piaskowca; Bramę Floriańską w Krakowie – Baszta Opacka; Kamienice w Kazimierzu nad Wisłą – Parafia; Wieżę Ratusza Sandomierskiego – Baszta Krakowska.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Weekendowa podróż w czasie

Niezapomniana okazja do historycznych zmagań i biesiadowania niczym w średniowiecznych czasach

Zobacz więcej

Weekend SPA dla Przyjaciółek

Beztroski relaks dla Ciebie, przyjaciółki, mamy, siostry...

Zobacz więcej

Weekend dla Dwojga! Zakochaj się na nowo

Hotel Podklasztorze to idealne miejsce na celebrowanie Waszej Miłości!

Zobacz więcej

HIT Jesienny pobyt: 4 NOCLEGI W CENIE 3!

Spędź wyjątkowy pobyt w hotelu zlokalizowanym na uboczu

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

fundusze europejskie
Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Zobacz Best Western Plus Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast