Jak wybrać hotel, aby wyjazd podobał się dziecku

Jeśli planujemy podróż z dzieckiem, warto zadbać o to, aby ono także dobrze się bawiło. Wiele miejsc reklamuje się jako hotel przyjazny dzieciom, jednak niektóre z nich, z hotelami dla rodzin nie mają nic wspólnego. A przecież nastrój naszych pociech na wakacjach wpływa także na komfort naszego wypoczynku. Na jakie elementy w ofercie hotelu zwrócić uwagę, żeby wyjazd naprawdę spodobał się naszemu maluchowi?

Odpowiednie wyposażenie pokoju

Apartament, to jeden z głównych elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając hotel dla rodzin z dziećmi. Zazwyczaj jest to dwupokojowe pomieszczenie lub jeden pokój z dostawką. Warto wybrać pierwszą opcję, ponieważ dzieci zazwyczaj chodzą spać wcześniej niż my. Dodatkowo, pokój dzienny w apartamencie sprawdzi się podczas zabawy, która na pewno nie byłaby możliwa w jednym, ciasnym pokoju. W łazience powinniśmy znaleźć specjalny podnóżek, dzięki któremu dziecko będzie mogło poczuć się bardziej samodzielne. Dobrze jeśli dostępny będzie także telewizor z bajkami, aby pociecha mogła obejrzeć wieczorynkę przed pójściem spać.

Menu dziecięce

Nie ma możliwości żeby hotel spodobał się dziecku, jeśli nie będzie serwował dań, które mu posmakują. Restauracyjne menu powinno posiadać dodatkową zakładkę, w której znajdują się potrawy dla młodszych gości. Zazwyczaj są to różnego rodzaju zupy, makarony z sosami, pierogi z owocami, a także frytki i nuggetsy z kurczaka. Dobrze jeśli w restauracji znajdziemy specjalne krzesełka do karmienia maluchów oraz wyższe krzesła dla trochę starszych dzieci.

Ciekawe miejsca do zabawy

Niezależnie od tego czy będzie to ogrodowy plac zabaw, sala z basenem pełnym kolorowych, plastikowych kulek, czy też animatorka wymyślająca konkretne zabawy. Hotel powinien zapewnić naszym pociechom miejsce, w którym będą mogły ciekawie spędzić czas i dać odpocząć rodzicom. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór hotelu z animatorkami właśnie, które oprócz dobrej zabawy, zapewniają także opiekę nad maluchami. Jeśli nasze dzieci są trochę starsze, fajnym rozwiązaniem w hotelach jest sala ze stołem do bilarda czy tenisa stołowego. Zwróćmy uwagę także na możliwość wynajęcia rowerów czy boiska do gry siatkowej lub badmintona.

Dodatkowe atrakcje

Jeśli planujemy wyjazd na wakacje z dzieckiem, warto wcześniej zaplanować atrakcje, które możemy mu na miejscu zaproponować. W zależności od tego gdzie się wybieramy,  mogą to być wycieczki rowerowe po okolicy, plażowanie, spacer po lesie itp. Warto mieć także gotową dodatkową opcję, na wypadek kiedy na przykład nie dopisze nam pogoda. Najlepiej sprawdzą się hotele z salą sportową lub ze SPA, w których dla gości dostępny jest między innymi basen. Niektóre z hoteli posiadają nawet opcję Kids SPA&Wellness, czyli SPA dla dzieci. Pociechy, za zgodą rodziców, mogą zrelaksować się przy wyciszającym masażu pleców, ramion i karku, czy owocowym peelingu dłoni i stóp. Aby znaleźć takie miejsce w okolicy, do której się wybieramy, wystarczy wyszukać np. “hotel z basenem łódzkie” lub “spa dla dzieci hotel”.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017