Jak zintegrować pracowników firmy? Najlepiej w czasie wyjazdu

W dzisiejszych zabieganych czasach, gdy ludzie zmieniają pracę dużo częściej niż ich rodzice czy dziadkowie, coraz większą uwagę zwraca się na atmosferę panującą w firmie. Nawet najciekawsza praca może bowiem stać się nieznośna, jeśli codziennym obowiązkom będzie towarzyszyło męczące napięcie. Jak najlepiej zintegrować pracowników? Sprawdzony sposób to wyjazd integracyjny łódzkie, małopolskie, pomorskie – wszystkie województwa oferują ciekawe lokalizacje, ale każdy wyjazd trzeba dokładnie zaplanować. Sprawdź, czym powinien charakteryzować się wypad dla pracowników.

Wyjazdy integracyjne – czy to naprawdę działa?

Do wyjazdów integracyjnych przekonuje się coraz więcej osób. Co prawda wciąż zdarza się, że pomysłem na poprawienie komunikacji jest organizowana w miejscu pracy impreza integracyjna. Okolice Łodzi, Krakowa czy innych dużych miast pełne są jednak ciekawych miejsc, które oferują bardziej interesujące rozwiązania niż pobyt w dobrze znanych murach. W siedzibie firmy trudniej wyrwać się ze sztywnych ram codziennej współpracy. Nowe otoczenie pozwoli rozładować codzienny stres, który często towarzyszy pracowniczym obowiązkom. A to przecież jeden z głównych celów spotkań integracyjnych. Wyjazd powinien też pomóc w budowaniu zaufania między pracownikami, często to również okazja do przeprowadzenia szkolenia. Dzięki temu po powrocie firma powinna pracować wydajniej.

Jak zorganizować wyjazd?

Czasami problemów może przysporzyć organizacja wyjazdu. Najważniejszą sprawą jest wybór odpowiedniego terminu i lokalizacji. Jeśli do miejsca docelowego trzeba będzie długo jechać, istnieje ryzyko, że zamiast dobrych wrażeń w pamięci uczestników pozostaną niedogodności związane z podróżą. Wyjazd integracyjny można zorganizować samodzielnie, ale częstym rozwiązaniem jest powierzenie tych obowiązków zewnętrznej, profesjonalnej firmie. Dzięki temu wszyscy pracownicy będą mogli w pełni wypoczywać, nie zawracając sobie głowy tym, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Atrakcje dla pracowników

Niektórych pracowników nieco trudniej namówić na wyjazd integracyjny niż na szkolenie po godzinach w miejscu pracy. Kiedy jednak już decydujemy się na zorganizowanie takiego wypadu, trzeba zapewnić im ciekawe atrakcje. Czas spędzony w sali konferencyjnej nie powinien być jedynym elementem wyjazdu. Standardem jest impreza lub bankiet. Sprawdzone pomysły to wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wyjazd w malownicze okolice pozwoli nacieszyć oczy pięknymi widokami i rozprostować kości w czasie spaceru lub przejażdżki na rowerze.

Coraz częściej pracodawcy szukają jednak bardziej oryginalnych rozwiązań. Do modnych atrakcji należą sporty ekstremalne, spływy kajakowe czy rajdy offroadowe. Przy tego typu pomysłach trzeba jednak wziąć pod uwagę charakter i kondycję pracowników. Jeśli ta nie jest najlepsza, dla niektórych tego rodzaju wyjazd może skończyć się zupełną klapą. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będą więc gry miejskie, laserowy paintball czy rejs po jeziorze. Ważne, by postawić na aktywności wymagające współpracy – to ona pozwoli zbudować między pracownikami pożądane relacje.

Hotel dla firm na wyjazd integracyjny

Jedną z najważniejszych cech udanego wyjazdu integracyjnego jest jego lokalizacja. Taki wypad często wiąże się z noclegiem, który powinien zapewniać komfort po dniu pełnym wrażeń. Dlatego warto postawić na hotele wyspecjalizowane w organizacji wyjazdów integracyjnych. Często to właśnie z takich obiektów można zrobić wręcz główną bazę całego wydarzenia, korzystając tam nie tylko z miejsc noclegowych, ale też innych atrakcji – choćby basenu czy salonu SPA.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017