Największe SPA w województwie łódzkim, czyli co czeka nas w przyszłości!

Zabytkowy Hotel Podklasztorze, należący do sieci Best Western, mieszczący się w dawnym Opactwie Cystersów rozpoczął projekt unijny, który obejmie modernizację i przebudowę strefy Wellness i Spa, a także całego poddasza obiektu, w którym znajdują się między innymi: sala konferencyjna, siłownia, dziecięca sala zabaw czy biura hotelu. Pojawi się także wiele ułatwień dla osób niepełnosprawnych.

Na prezentacji projektu zebrali się między innymi członkowie piotrkowskiego starostwa. Sekretarz powiatu, a także wiceburmistrz Sulejowa są bardzo zadowoleni z projektu, i mają nadzieję, że doprowadzi on do rozwoju nie tylko hotelu, ale także całego otoczenia i województwa.

Nowoczesna strefa SPA zaprojektowana została przez biuro C13 Architektura Stosowana. W aranżacji dominował będzie kamień, szkło oraz drewno. Zachowany zostanie historyczny charakter, jednak będzie on łączył się z poczuciem luksusu i wygody. Rozbudowana strefa stanie się jedną z największych w Polsce, będzie liczyła około 1000 metrów kwadratowych. Zastosowanych zostanie również wiele nowoczesnych rozwiązań i atrakcji. Jedną z nich będą na pewno “natryski wrażeń”, czyli gra kolorowym światłem i dźwiękiem pod prysznicami, a także wyjątkowa “rzeka” po której kamieniach przechodzić będziemy bosymi stopami, opryskiwani z dysz ściennych, raz zimną, a raz ciepłą wodą.

Goście hotelu będą mogli korzystać również z rozbudowanej strefy saun, gdzie pojawi się między innymi sauna miodowa, czy błotna. Powstanie także pierwszy w Polsce gabinet masażu “wave balance”, oraz tężnia solankowa wraz z kabiną do floatingu. Floating polega na pływaniu, podobnym do lewitacji, w solance przy relaksującej muzyce. Będzie to świetna odskocznia dla zabieganych czy miejsce na weekend dla nowożeńców.

Filozofia nowego SPA nawiązywać będzie do zielarstwa i winiarstwa, czyli elementów, którymi zajmowali się dawniej cystersi. Głównie jednak, będzie się skupiać na apiterapii, czyli leczeniu miodem i innymi produktami pszczelimi, np. propolisem czy pyłkiem kwiatowym. Wosk pszczeli ma szerokie zastosowanie w kosmetyce jako składnik wielu kremów, maseczek czy maści. Wszystko to, dzięki wdrażanym w okolicy inkubatorom pszczelarskim.

W sąsiedztwie strefy Wellness i Spa, powstanie mały, historyczny browar, który już kiedyś tam funkcjonował. Będzie to kolejny ukłon w stronę cystersów, który uprzyjemni pobyt gościom hotelowym i powiększy znajdującą się tam restaurację. Jak więc można zobaczyć na wizualizacjach, a także usłyszeć w wypowiedziach dyrektora hotelu, Radosława Groblewskiego, obiekt zyska nową jakość i stanie się jednym z ciekawszych miejsc w regionie. Będzie to idealny hotel na konferencje, a także rodzinny wyjazd.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Boże Narodzenie 2018

Rodzinne Święta w XII-wiecznym Opactwie Cystersów w Sulejowie

Zobacz więcej

Sylwester 2018

Masz dość hucznych bali do samego rana? Szukasz spokojnego i ustronnego miejsca na spędzenie Sylwestra i Nowego Roku?

Zobacz więcej

Jesienna konferencja

Zorganizuj jesienną konferencję w XII. wiecznym opactwie w centrum Polski

Zobacz więcej

Dla nowożeńców

Podróż poślubna to idealna okazja by pozwolić sobie na coś wyjątkowego. Nie szukaj daleko, szczęście jest tak blisko.

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast

FreshMail.pl