Planujesz odpoczynek w SPA w hotelu? Sprawdź nasze wskazówki!

Wiele osób wyjeżdżających w różne miejsca Polski łączy pobyt w hotelu z wizytą w strefie Wellness & SPA. Kiedyś SPA kojarzone było wyłącznie z kobietami, jednak coraz częściej z zabiegów korzystają również mężczyźni. Można się tam zrelaksować, odświeżyć, a nawet odmłodzić. Jak przygotować się do odpoczynku w strefie Wellness & SPA i na co zwrócić szczególną uwagę wybierając się do spa na weekend? Sprawdź nasze wskazówki!

Dlaczego warto wybrać hotel ze strefą Wellness & SPA?

Pobyt w hotelu, a szczególnie w takim ze strefą Wellness & SPA, to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na relaks. Nie musimy martwić się gotowaniem, sprzątaniem ani codziennymi obowiązkami. Wszystkim zajmuje się za nas hotelowa obsługa. Dodatkowo, jeśli skorzystamy z zabiegów oferowanych przez hotelowe SPA, możemy wrócić do domu czując się nie tylko wypoczęci, ale i piękniejsi. Nie musimy nawet wyjeżdżać daleko, wystarczy wybrać hotel SPA blisko Warszawy lub miasta, w którym mieszkamy (np. hotel SPA Łódź).

Z jakiego typu zabiegów warto skorzystać w hotelowym SPA?

Hotele, w swojej strefie Wellness & SPA oferują najczęściej różnego typu kąpiele, masaże, a także peelingi i maski na twarz oraz ciało. Warto przed przyjazdem zapoznać się z dokładną ofertą, którą proponuje wybrany przez nas hotel. Wyboru możemy dokonać już wcześniej i zapisać się na konkretny zabieg, dzień i godzinę lub poradzić się obsługi na miejscu i dopiero wtedy na coś się zdecydować.  Bardzo opłacalne są różnego rodzaju pakiety, które zawierają nocleg, obiadokolację, a także cały zestaw wybranych zabiegów. Są to najczęściej zabiegi relaksująco-odżywcze na ciało oraz twarz. Może to być kąpiel z dodatkiem substancji aktywnej (jak np. kozie mleko), następnie masaż, często połączony z peelingiem, a na koniec maska na dekolt i twarz.

Jak przygotować się do wizyty w hotelowym SPA?

Podstawowa zasada, którą powinniśmy się kierować wybierając się do SPA, to przede wszystkim punktualność. Jeśli umówiliśmy się na jakiś zabieg na konkretną godzinę, powinniśmy pojawić się na miejscu około 15 minut wcześniej. Tyle czasu spędzimy na wypełnianiu niezbędnych kwestionariuszy, w których zamieszczamy ważne informacje na temat stanu naszego zdrowia, ewentualnych przeciwwskazań, a także możemy zadać nurtujące nas pytania. Jeśli spóźnimy się na zabieg, może się zdarzyć, że jego czas zostanie skrócony. Warto więc pamiętać o punktualności.

Kolejną ważną kwestią jest fakt, aby ze strefy SPA, a szczególnie basenów, nie korzystać po obfitym posiłku czy pod wpływem alkoholu. Warto natomiast zjeść lekki posiłek i nawodnić się. Warto wspomnieć, że strefa Wellness & SPA nazywana jest czasem strefą relaksu, a więc jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, w którym ludzie chcą odpocząć i się wyciszyć. Nie hałasujmy i nie korzystajmy zbyt głośno (lub w ogóle) z telefonów komórkowych.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017