Pomysły na zabawy dla dzieci podczas kwarantanny

Sytuacja epidemiologiczna przysporzyła w nas wiele zadumy. Zabiegani w obliczu dużej ilości obowiązków nie pomyśleliśmy, że świat może zatrzymać się z dnia na dzień… Wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Kwarantanna w słoneczne, ciepłe dni stała się nie lada wyzwaniem nie tylko dla zwolenników spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim dla rodzin z małymi dziećmi.

Trudny czas kwarantanny dla rodzin z małymi dziećmi

Zamknięte place zabaw, parki, lasy to działania, które zostały podjęte przez Rząd celem ograniczenia zgromadzeń, które mogłyby znacznie wpłynąć na skutki epidemii. Dziś wielu rodziców zastanawia się, co robić z dziećmi na kwarantannie? Jak wykorzystać okres epidemii? Jak kreatywnie spędzić czas z dziećmi? Co zrobić, by dzieci się nudziły? Nie pozostawimy Was z tymi problemami!

Pomysły na wspólne spędzenie czasu  rodzinnego w domu

  • Zimno, ciepło, gorąco
    Chyba nie znajdziemy wśród nas osoby, która nie miała okazji bawić się z rówieśnikami w zimno, ciepło, gorąco… Czas zaproponować tą formę rozrywki swoim pociechom! W tej zabawie jedna osoba chowa jakiś nieduży dowolny przedmiot, a pozostałe osoby muszą go odnaleźć. Ten kto schował „ukryty skarb” daje wskazówki, stopniując słowa – zimno, ciepło, naprowadzając poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się odnowa.
  • Tanecznym krokiem
    W rytm muzyki lub bez możecie wspólnie poruszać się do ulubionych piosenek. W wersji dla odważniejszych rodziców możecie włączyć sekcję instrumentalną z wykorzystaniem sprzętów kuchennych, np. garnków? Dzieci będą zachwycone, sąsiedzi raczej już mniej. Zorganizujcie konkurs taneczny albo konkurs piosenki. Nagrodą może być medal lub dyplom lub drobne słodkości.
  • Zabawa w doktora

Jak przekonać dziecko do wizyty u lekarza? Najlepiej przez wspólną zabawę! Zabawa w doktora jest doskonałym sposobem na przezwyciężanie lęków. Dziecko wciela się w rolę lekarza, a także ma okazję dowiedzieć się tego, jak ważne jest zdrowie człowieka!

Jak wynagrodzić dzieciom i sobie ten trudny czas kwarantanny?

To pytanie zadaje sobie dziś wiele osób. Nie pozostawiając Was w dylemacie już dziś podpowiadamy Wam, co zrobić, by żadne dziecko nie nudziło się po ustaniu epidemii! Najlepszym sposobem na rozrywkę po kwarantannie jest przede wszystkim wybór odpowiedniego miejsca. Jak rozpoznać, że obiekt, na który się zdecydowaliśmy jest godny uwagi? Po tym, kiedy na korzystanie z atrakcji zaczyna brakować doby. Nie ukrywajmy, dzieci to ogromni fani małpiego gaju. Wspinaczki, interaktywne gry, basen z kulkami to coś, czego nie powinien przegapić żaden Szkrab.

Hotel Podklasztorze to miejsce, które oferuje nie tylko takie opcje rozrywki! Chcąc zrelaksować się w SPA warto zwrócić uwagę na to, że zabiegi relaksacyjne przewidziane są również dla dzieci! Tak naprawdę wielu z Was decyduje się właśnie na XII- wieczne Opactwo Cystersów m.in.  przez wzgląd na to, że Hotel znajduje się blisko stolicy i jest hotelem przyjaznym rodzinie usytuowanym zaledwie godzinę jazdy od Warszawy.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017