Sala konferencyjna – przygotować samodzielnie czy wynająć?

Szkolenia, konferencje, spotkania biznesowe – to codzienność w działalności wielu firm. Do organizacji takiego wydarzenia trzeba się odpowiednio przygotować. Nie chodzi jedynie o sprawy merytoryczne, ale też o odpowiednią organizację przestrzeni, w której odbędzie się event. Niektórzy od razu sprawdzają, jaki będzie najlepszy hotel na konferencje i wpisują w wyszukiwarkę hasło „hotel konferencje Łódź„. Inni starają się samodzielnie przygotować salę na spotkanie. Jakie są zalety i wady obu tych rozwiązań?

Konferencja we własnej siedzibie

Niektóre firmy decydują się na organizację wydarzeń biznesowych we własnych podwojach. Zwykle przyjmują wtedy gości w salce konferencyjnej. W tym przypadku wymogiem jest oczywiście posiadanie sali o odpowiednio dużej powierzchni. Jeśli stłoczymy zaproszonych gości na małej przestrzeni, możemy zapomnieć o dobrej atmosferze w czasie spotkania. Niepotrzebnych nerwów przysporzy również zbyt mała liczba krzeseł.

Przy samodzielnym przygotowywaniu sali konferencyjnej trzeba też pamiętać o kilku innych kwestiach:

– estetyczny wygląd: sala, w której przyjmujemy partnerów biznesowych, powinna być zadbana; warto zwrócić uwagę na detale, takie jak meble w takim samym stylu czy odpowiedni zapach unoszący się w powietrzu;

– posiłki blisko sali: jedzenie powinno być podawane poza salą, ale możliwie blisko, by każdy mógł bez problemu sięgnąć po napój lub lekką przekąskę;

– sprawny sprzęt; żadna konferencja nie obędzie się bez odpowiedniego nagłośnienia, dobrze ustawionego rzutnika i prawidłowo skonfigurowanego laptopa – wszystko trzeba sprawdzić jeszcze przed początkiem spotkania;

– wygoda; sala powinna być tak zorganizowana, by zapewnić gościom możliwość bezproblemowego opuszczenia pomieszczenia, bez burzenia atmosfery i przeszkadzania innym; ważne są też wygodne krzesła – szkolenia często trwają po kilka godzin.

Wynajem sali konferencyjnej

Popularnym rozwiązaniem jest jednak również wynajmowanie sal na szkolenia czy spotkania biznesowe w profesjonalnych centrach konferencyjnych lub hotelach. W takim wypadku większość obowiązków, które spoczywają na nas przy samodzielnym przygotowywaniu sali, spada na zewnętrzną firmę. Takie rozwiązanie pozwala w pełni skupić się na tym, co w czasie konferencji najważniejsze – merytorycznym przekazie i budowaniu relacji biznesowych z zaproszonymi gośćmi. Atutem sali poza siedzibą firmy może być też łatwiejszy dojazd na spotkanie, nie wszystkie przedsiębiorstwa działają bowiem blisko centrum miast. Oszczędność czasu i wysiłku połączona z profesjonalizmem obsługi to zdecydowane zalety takiego rozwiązania. Minusem w tym przypadku będą zapewne koszty, bo wynajem zewnętrznej sali będzie większym obciążeniem dla budżetu niż przygotowanie pomieszczenia siłami własnych pracowników.

Hotel konferencyjny – Łódź i okolice

W centralnej Polsce szkolenia często są organizowane w okolicach Łodzi, gdzie można znaleźć ciekawe sale konferencyjne, łódzkie województwo przyciąga tego typu wydarzenia dzięki lokalizacji w centrum kraju oraz bliskości Warszawy. Uznanym ośrodkiem, który organizuje profesjonalne konferencje w wyjątkowym wnętrzu, jest Hotel Podklasztorze nad Zalewem Sulejowskim. 140 kilometrów od Warszawy znajdziemy miejsce tak na ekskluzywne spotkania biznesowe, jak i szkolenia dla większej liczby osób.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017