fbpx

Sala konferencyjna – przygotować samodzielnie czy wynająć?

Szkolenia, konferencje, spotkania biznesowe – to codzienność w działalności wielu firm. Do organizacji takiego wydarzenia trzeba się odpowiednio przygotować. Nie chodzi jedynie o sprawy merytoryczne, ale też o odpowiednią organizację przestrzeni, w której odbędzie się event. Niektórzy od razu sprawdzają, jaki będzie najlepszy hotel na konferencje i wpisują w wyszukiwarkę hasło „hotel konferencje Łódź„. Inni starają się samodzielnie przygotować salę na spotkanie. Jakie są zalety i wady obu tych rozwiązań?

Konferencja we własnej siedzibie

Niektóre firmy decydują się na organizację wydarzeń biznesowych we własnych podwojach. Zwykle przyjmują wtedy gości w salce konferencyjnej. W tym przypadku wymogiem jest oczywiście posiadanie sali o odpowiednio dużej powierzchni. Jeśli stłoczymy zaproszonych gości na małej przestrzeni, możemy zapomnieć o dobrej atmosferze w czasie spotkania. Niepotrzebnych nerwów przysporzy również zbyt mała liczba krzeseł.

Przy samodzielnym przygotowywaniu sali konferencyjnej trzeba też pamiętać o kilku innych kwestiach:

– estetyczny wygląd: sala, w której przyjmujemy partnerów biznesowych, powinna być zadbana; warto zwrócić uwagę na detale, takie jak meble w takim samym stylu czy odpowiedni zapach unoszący się w powietrzu;

– posiłki blisko sali: jedzenie powinno być podawane poza salą, ale możliwie blisko, by każdy mógł bez problemu sięgnąć po napój lub lekką przekąskę;

– sprawny sprzęt; żadna konferencja nie obędzie się bez odpowiedniego nagłośnienia, dobrze ustawionego rzutnika i prawidłowo skonfigurowanego laptopa – wszystko trzeba sprawdzić jeszcze przed początkiem spotkania;

– wygoda; sala powinna być tak zorganizowana, by zapewnić gościom możliwość bezproblemowego opuszczenia pomieszczenia, bez burzenia atmosfery i przeszkadzania innym; ważne są też wygodne krzesła – szkolenia często trwają po kilka godzin.

Wynajem sali konferencyjnej

Popularnym rozwiązaniem jest jednak również wynajmowanie sal na szkolenia czy spotkania biznesowe w profesjonalnych centrach konferencyjnych lub hotelach. W takim wypadku większość obowiązków, które spoczywają na nas przy samodzielnym przygotowywaniu sali, spada na zewnętrzną firmę. Takie rozwiązanie pozwala w pełni skupić się na tym, co w czasie konferencji najważniejsze – merytorycznym przekazie i budowaniu relacji biznesowych z zaproszonymi gośćmi. Atutem sali poza siedzibą firmy może być też łatwiejszy dojazd na spotkanie, nie wszystkie przedsiębiorstwa działają bowiem blisko centrum miast. Oszczędność czasu i wysiłku połączona z profesjonalizmem obsługi to zdecydowane zalety takiego rozwiązania. Minusem w tym przypadku będą zapewne koszty, bo wynajem zewnętrznej sali będzie większym obciążeniem dla budżetu niż przygotowanie pomieszczenia siłami własnych pracowników.

Hotel konferencyjny – Łódź i okolice

W centralnej Polsce szkolenia często są organizowane w okolicach Łodzi, gdzie można znaleźć ciekawe sale konferencyjne, łódzkie województwo przyciąga tego typu wydarzenia dzięki lokalizacji w centrum kraju oraz bliskości Warszawy. Uznanym ośrodkiem, który organizuje profesjonalne konferencje w wyjątkowym wnętrzu, jest Hotel Podklasztorze nad Zalewem Sulejowskim. 140 kilometrów od Warszawy znajdziemy miejsce tak na ekskluzywne spotkania biznesowe, jak i szkolenia dla większej liczby osób.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Weekendowa podróż w czasie

Niezapomniana okazja do historycznych zmagań i biesiadowania niczym w średniowiecznych czasach

Zobacz więcej

Weekend SPA dla Przyjaciółek

Beztroski relaks dla Ciebie, przyjaciółki, mamy, siostry...

Zobacz więcej

Weekend dla Dwojga! Zakochaj się na nowo

Hotel Podklasztorze to idealne miejsce na celebrowanie Waszej Miłości!

Zobacz więcej

HIT Jesienny pobyt: 4 NOCLEGI W CENIE 3!

Spędź wyjątkowy pobyt w hotelu zlokalizowanym na uboczu

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

fundusze europejskie
Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Zobacz Best Western Plus Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast