Basen floatingowy

Basen Floatingowy w Hotelu Podklasztorze to odpowiedź na oczekiwania naszych Gości, którzy często to właśnie tutaj w murach XII-wiecznego Opactwa Cystersów szukają spokoju I ukojenia.

Co to jest Floating ?

Floating jest to terapia polegająca na deprywacji sensorycznej czyli zamierzonej redukcji lub usunięciu bodźców działających na jeden lub kilka zmysłów. Sesja floatingu odbywa się w specjalnym basenie wypełnionym bardzo słoną wodą o wysokim stężeniu substancji Epsom,  o temperaturze zbliżonej do temperatury ciała, dzięki czemu osoba korzystająca z zabiegu unosi się na  wodzie i nie działają na nią siły przyciągania ziemskiego.

Jak działa floating?

Podczas unoszenia się w basenie floatingowym wszystkie mięśnie mogą się całkowicie rozluźnić, czego nie jesteśmy w stanie nawet osiągnąć podczas bardzo dobrego snu. Dzięki temu osoby które są na co dzień poddane sytuacjom stresowym, są w stanie osiągnąć stan bardzo głębokiego rozluźnienia, co sprzyja zwiększeniu kreatywności, zmniejszeniu kortyzolu we krwi, a tym samym zminimalizowaniu napięcia. Ponadto terapia dzięki podniesieniu się poziomu endorfin w organizmie ma działania przeciwbólowe i regenerujące.

Warto zaznaczyć, że jedna sesja floatingu to odpowiednik aż czterech godzin snu.

Wysokie stężenie soli Epsom oczyszcza organizm z toksyn, zmniejsza obrzęki i zastoje w tkankach, wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, a także pozytywnie działa na naszą urodę powodując zmiękczenie i złuszczenie się naskórka, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna, a sylwetka wymodelowana.


Wskazania:Przeciwwskazania:
 • głęboki stres, zwiększenie sił witalnych
 • bóle stawów
 • poprawienie koncentracji, pamięci, kreatywności
 • poprawienie samopoczucia
 • atopowe zapalenie skóry
 • zabiegi odmładzające
 • II i III trymestr ciąży ( likwidowanie bólów kręgosłupa)

 

 • I trymestr ciąży
 •  menstruacja, uszkodzenia i podrażnienia skóry
 • epilepsja
 • rozrusznik serca
 • choroby psychiczne
 • nowotwory skóry

 


Poznaj nasze aktualne Menu SPA i zarezerwuj zabiegi

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017