Atrakcje w okolicy Sulejowa – co warto zobaczyć?

Sulejów to malownicza miejscowość w województwie łódzkim. Znajduje się w pobliżu bardziej rozpoznawalnego Piotrkowa Trybunalskiego. Miasto to mieści się nad rzekami Pilicą i Radońką, które również dodają uroku tej okolicy. To nie wszystko – ta mała miejscowość kryje w sobie znacznie więcej atrakcji, by je poznać, czytaj dalej!

 

Opactwo Cystersów w Sulejowie

Zespół opactwa cystersów, mieszczący się w Sulejowie to zabytek klasy zerowej, który został uznany za pomnik historii w 2012 roku. Kompleks ten wyróżniają rozwinięte klasztorne obwarowania, które są bardzo dobrze zachowane. Perłą tej atrakcji turystycznej jest kościół, który stanowi połączenie dwóch stylów – późnoormiańskiego i wczesnogotyckiego.

Nasz hotel konferencyjny Podklasztorze, stanowi część tego zabytkowego kompleksu.

 

Sulejowski Park Krajobrazowy

Jak już wyżej wspomnieliśmy, Sulejów to malownicza okolica, w dużej mierze za sprawą Parku Krajobrazowego, który jest pięknym obrazem polskiej natury. W skład tego Parku wchodzi oczywiście Zbiornik Sulejowski i fragment rzeki Pilicy, ale także okoliczne zielone tereny. To miejsce życia wielu gatunków ryb i zwierząt. Sulejowski Park Krajobrazowy to niejaka oaza spokoju. Obowiązuje tu strefa ciszy, co przyciąga wielu turystów, chcących oderwać się od zgiełku miasta. Zalew Sulejowski bogaty jest w malownicze zatoczki i rozlewiska, a jego piaszczyste brzegi są pięknie zalesione, co sprawia, że sam widok jest niezwykle relaksujący.

To miejsce idealne dla rybaków i osób kochających żeglugę. W ciszy i pięknych okolicznościach można wybrać się na rejs po Zalewie Sulejowskim.

Hotel Best Western Plus Podklasztorze mieści się w pobliżu tego wspaniałego miejsca.

 

Sulejów – punkt wypadowy do Piotrkowa Trybunalskiego

Sulejów zlokalizowany jest w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego – samochodem to zaledwie 20 minut jazdy. Jest to zatem idealna opcja dla tych, którzy chcą połączyć miejskie wakacje z momentami wyciszenia. Sam Piotrków Trybunalski to miasto z pięknym rynkiem w stylu średniowiecznym, zamkiem, w którym aktualnie mieści się muzeum i wieloma kościołami, których historia sięga aż średniowiecza.

 

Sulejów – przyjazny rodzinom

Sulejów to miasteczko, które sprzyja rodzinnym wakacjom. Organizowane są tu liczne wydarzenia, podczas których dzieci mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. Festyny, miejskie święta, czy wspólne kibicowanie, to niezapomniany czas spędzony z lokalnymi mieszkańcami. Dodatkowo, na terenie naszego hotelu aranżowane są pokazy walk cysterskich, biesiady średniowieczne, a także ekscytujące poszukiwania zaginionego skarbu i Białej Damy.

Niewątpliwą zaletą Sulejowa jest lokalizacja. Miasteczko znajduje się w centrum polski, czyli na obszarze, który jest świetnie połączony komunikacyjnie. Nasz hotel dzieli zaledwie 2 godziny drogi od Warszawy, a 1 godzina z Łodzi.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017