Wesele w stylu boho – postaw na przyjęcie w namiocie

Coraz popularniejsze staje się wypowiadanie przysięgi na świeżym powietrzu. Śluby plenerowe już nikogo nie dziwią, a wręcz zyskują wielu zwolenników. Jednak czy zabawa weselna “pod chmurką”, jest równie dobrym wyjściem? Sprawdź o jakie kwestie należy zadbać, a także jakie problemy czyhają na parę młodą, gdy decyduje się takie rozwiązanie. Podpowiadamy, jak zorganizować wesele w stylu boho, aby młoda para oraz goście, zapamiętali je na długo.

Wesele w stylu boho wymaga odpowiedniej oprawy. Śluby tego typu, organizowane są najczęściej w różnego rodzaju nowoczesnych „stodołach” lub namiotach rozstawionych w hotelowych ogrodach, czy na łonie natury. Przy drugim wyborze, bardzo ważne jest zadbanie o kilka kwestii. Jakich?

1. Data – wesele w namiocie nie będzie udane, jeśli aura szczególnie nam nie dopisze. Wiadomo, że nigdy nie przewidzimy pogody z takim wyprzedzeniem, jednak wiosną i latem występuje o wiele więcej słonecznych i ciepłych dni, niż ma to miejsce późną jesienią. Idealnym okresem są wakacje lub majówka. Hotele w tym czasie są często zarezerwowane, dlatego warto wybrać termin przynajmniej rok wcześniej, szczególnie, jeśli chcemy skorzystać na przykład z dodatkowego pakietu – weekend dla nowożeńców.

2. Parkiet – wynajmując namiot, powinniśmy znać przybliżoną liczbę gości, a także podjąć decyzję o tym, czy na weselu będzie grał DJ czy cały zespół. Zależna od tego jest wielkość parkietu, który trzeba odpowiednio zagospodarować, aby można było na nim swobodnie tańczyć, a także stworzyć ewentualne podwyższenie na sprzęty muzyczne czy konsolę.

3. Krzesła i stoły – kiedy będziemy znać już dokładną listę gości, musimy ustalić czy decydujemy się na stoły okrągłe czy prostokątne. Wiele hoteli i sal weselnych posiada te sprzęty w cenie wynajmu namiotu, jednak w niektórych przypadkach trzeba za taką usługę dopłacić. Warto dowiedzieć się wcześniej, jak jest w przypadku miejsca, które nas interesuje.

4. Catering – jeden z ważniejszych aspektów, dotyczących całego wesela. W przypadku organizacji zabawy w namiocie, na łonie natury, jesteśmy zmuszeni do zamówienia dań z firmy zewnętrznej. Wyjątek stanowią namioty weselne, które zlokalizowane są w hotelowych lub restauracyjnych ogrodach. W każdym przypadku bardzo ważne jest, aby upewnić się, czy jedzenie na stoły na pewno trafi ciepłe. Najlepiej jest skorzystać z usług firmy, która posiada również własną zastawę. W przypadku ślubu w stylu boho, świetnym rozwiązaniem jest postawienie na przekąski i słodkości na zimno, poukładane na drewnianych tacach, a także napoje w formie słojów z lodem i lemoniadą.

5. Dekoracja namiotu – możemy zająć się nimi sami, lub wynająć firmę dekoratorską, która wykona projekt w wybranym przez nas stylu. W przypadku wesela boho, warto postawić na sporą ilość kwiatów i liści. Drewniane i szklane dodatki, duże świece i lampiony również wpiszą się w charakter takiego przyjęcia. Jeśli jednak planujemy sami zająć się tą kwestią, warto poszukać inspiracji w internecie.

6. Komfort – dobrze jest uprzedzić naszych gości o tym, jaki charakter będzie miało wesele, aby mogli wybrać odpowiednie kreacje. Oprócz tej podstawowej kwestii, powinniśmy pamiętać także o środkach na komary czy kocach na chłodniejszy wieczór. Fajnym pomysłem jest zapewnienie prostych balerinek (lub klapek) w różnych rozmiarach, dla kobiet, które chciałyby wykorzystać otaczający namiot plener, a na ślubie pojawią się w szpilkach.

Zorganizowanie wesela w plenerze jest nie lada wyzwaniem. Istnieje wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę. Warto zatem poszukać takiego hotelu lub restauracji, które posiadają doświadczenie w organizowaniu tego typu przyjęć.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Boże Narodzenie 2018

Rodzinne Święta w XII-wiecznym Opactwie Cystersów w Sulejowie

Zobacz więcej

Sylwester 2018

Masz dość hucznych bali do samego rana? Szukasz spokojnego i ustronnego miejsca na spędzenie Sylwestra i Nowego Roku?

Zobacz więcej

Jesienna konferencja

Zorganizuj jesienną konferencję w XII. wiecznym opactwie w centrum Polski

Zobacz więcej

Dla nowożeńców

Podróż poślubna to idealna okazja by pozwolić sobie na coś wyjątkowego. Nie szukaj daleko, szczęście jest tak blisko.

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast

FreshMail.pl