Wesele w stylu boho – postaw na przyjęcie w namiocie

Coraz popularniejsze staje się wypowiadanie przysięgi na świeżym powietrzu. Śluby plenerowe już nikogo nie dziwią, a wręcz zyskują wielu zwolenników. Jednak czy zabawa weselna “pod chmurką”, jest równie dobrym wyjściem? Sprawdź o jakie kwestie należy zadbać, a także jakie problemy czyhają na parę młodą, gdy decyduje się takie rozwiązanie. Podpowiadamy, jak zorganizować wesele w stylu boho, aby młoda para oraz goście, zapamiętali je na długo.

Wesele w stylu boho wymaga odpowiedniej oprawy. Śluby tego typu, organizowane są najczęściej w różnego rodzaju nowoczesnych „stodołach” lub namiotach rozstawionych w hotelowych ogrodach, czy na łonie natury. Przy drugim wyborze, bardzo ważne jest zadbanie o kilka kwestii. Jakich?

1. Data – wesele w namiocie nie będzie udane, jeśli aura szczególnie nam nie dopisze. Wiadomo, że nigdy nie przewidzimy pogody z takim wyprzedzeniem, jednak wiosną i latem występuje o wiele więcej słonecznych i ciepłych dni, niż ma to miejsce późną jesienią. Idealnym okresem są wakacje lub majówka. Hotele w tym czasie są często zarezerwowane, dlatego warto wybrać termin przynajmniej rok wcześniej, szczególnie, jeśli chcemy skorzystać na przykład z dodatkowego pakietu – weekend dla nowożeńców.

2. Parkiet – wynajmując namiot, powinniśmy znać przybliżoną liczbę gości, a także podjąć decyzję o tym, czy na weselu będzie grał DJ czy cały zespół. Zależna od tego jest wielkość parkietu, który trzeba odpowiednio zagospodarować, aby można było na nim swobodnie tańczyć, a także stworzyć ewentualne podwyższenie na sprzęty muzyczne czy konsolę.

3. Krzesła i stoły – kiedy będziemy znać już dokładną listę gości, musimy ustalić czy decydujemy się na stoły okrągłe czy prostokątne. Wiele hoteli i sal weselnych posiada te sprzęty w cenie wynajmu namiotu, jednak w niektórych przypadkach trzeba za taką usługę dopłacić. Warto dowiedzieć się wcześniej, jak jest w przypadku miejsca, które nas interesuje.

4. Catering – jeden z ważniejszych aspektów, dotyczących całego wesela. W przypadku organizacji zabawy w namiocie, na łonie natury, jesteśmy zmuszeni do zamówienia dań z firmy zewnętrznej. Wyjątek stanowią namioty weselne, które zlokalizowane są w hotelowych lub restauracyjnych ogrodach. W każdym przypadku bardzo ważne jest, aby upewnić się, czy jedzenie na stoły na pewno trafi ciepłe. Najlepiej jest skorzystać z usług firmy, która posiada również własną zastawę. W przypadku ślubu w stylu boho, świetnym rozwiązaniem jest postawienie na przekąski i słodkości na zimno, poukładane na drewnianych tacach, a także napoje w formie słojów z lodem i lemoniadą.

5. Dekoracja namiotu – możemy zająć się nimi sami, lub wynająć firmę dekoratorską, która wykona projekt w wybranym przez nas stylu. W przypadku wesela boho, warto postawić na sporą ilość kwiatów i liści. Drewniane i szklane dodatki, duże świece i lampiony również wpiszą się w charakter takiego przyjęcia. Jeśli jednak planujemy sami zająć się tą kwestią, warto poszukać inspiracji w internecie.

6. Komfort – dobrze jest uprzedzić naszych gości o tym, jaki charakter będzie miało wesele, aby mogli wybrać odpowiednie kreacje. Oprócz tej podstawowej kwestii, powinniśmy pamiętać także o środkach na komary czy kocach na chłodniejszy wieczór. Fajnym pomysłem jest zapewnienie prostych balerinek (lub klapek) w różnych rozmiarach, dla kobiet, które chciałyby wykorzystać otaczający namiot plener, a na ślubie pojawią się w szpilkach.

Zorganizowanie wesela w plenerze jest nie lada wyzwaniem. Istnieje wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę. Warto zatem poszukać takiego hotelu lub restauracji, które posiadają doświadczenie w organizowaniu tego typu przyjęć.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017