Wybieramy hotel ze SPA. Na co zwrócić uwagę?

Wiele osób poszukujących relaksu decyduje się na hotel SPA. Polska centralna i południowa to obszar, w którym znajdziemy wiele tego typu placówek. Nie każda z nich spełni jednak nasze oczekiwania. By uniknąć rozczarowania, najlepiej jeszcze przed wyjazdem dokładnie zapoznać się z ofertą hotelu czy gabinetu SPA i sprawdzić opinie na jej temat. Na co zwracać w nich największą uwagę?

Hotel SPA – jak wybrać?

Decydując się na wizytę w SPA, warto znać przede wszystkim rodzaje tego typu gabinetów. Jak bowiem hotel hotelowi nierówny, tak i placówki specjalizujące się w odnowie biologicznej nie zawsze oferują usługi na oczekiwanym poziomie. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest wellness & SPA, gdzie oprócz zabiegów pielęgnacyjnych znajdziemy atrakcje, które mają poprawić nasze samopoczucie. Wśród nich są rozmaite łaźnie i baseny. Resort SPA to z kolei miejsce dla tych, którzy nie szukają ucieczki od otaczającego świata i wyciszenia, a raczej odpoczynku połączonego z aktywną rozrywką. Inna możliwość to skorzystanie z medical SPA, które pomoże poradzić sobie z problemami zdrowotnymi. Znajdziemy tam zabiegi rehabilitacyjne, a w zależności od wybranego ośrodka będziemy mogli również skorzystać na przykład z leczniczych właściwości lokalnych wód.

Najpopularniejsze zabiegi w SPA

W różnych rodzajach SPA możemy oczekiwać odmiennych zabiegów. Podstawą tych, które cieszą się największym zainteresowaniem, jest woda. Trudno wyobrazić sobie komfortowe SPA bez jacuzzi czy różnego rodzaju wanien, jak również mniejszych lub większych basenów. Ulubionym sposobem na wyciszenie się i odpoczynek wielu osób jest kąpiel w wannie z hydromasażem, w wodzie z dodatkiem olejków zapachowych. Taka usługa powinna znaleźć się w standardzie wyposażenia większości gabinetów, warto jednak upewnić się o tym jeszcze przed wyjazdem.

W lepszym odprężeniu i nabraniu nowych sił powinny pomóc również masaże. Wiele placówek SPA szczyci się oryginalnymi technikami swoich masażystów, często zaczerpniętymi z krajów Dalekiego Wschodu. Do masażów można wykorzystywać również różnego typu przedmioty, takie jak gorące kamienie czy czekolada. Zadbać o cerę pomoże z kolei mikrodermabrazja, czyli oczyszczanie skóry za pomocą ścierania jej zewnętrznej warstwy. To propozycja dla tych, którzy chcą zapomnieć o trądziku czy przebarwieniach.

SPA – okolice Łodzi i Polska centralna

Wyjazd do gabinetu odnowy biologicznej można też połączyć z ciekawą wycieczką, wybierając położony w malowniczym otoczeniu hotel SPA. Łódzkie okolice najlepiej zwiedzać, wybierając na bazę hotel Podklasztorze. Decydując się na pobyt w tym miejscu będzie można cieszyć się odpoczynkiem w SPA, wyjątkowym klimatem zabytkowego hotelu oraz zwiedzaniem miejscowości znajdujących się nad Zalewem Sulejowskim. Podklasztorze oferuje odnowioną strefę SPA & Wellness, w której będzie na nas czekać relaks na najwyższym poziomie.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017