Wyjazd do hotelu wraz z dziećmi – czy warto się na to zdecydować?

Rodzice dzieci, zwłaszcza tych liczących dopiero kilka lat, przy planowaniu wszelkich wyjazdów muszą pamiętać o swoich pociechach. Znudzone i niezadowolone dzieci mogą bowiem skutecznie zepsuć nawet najbardziej obiecujący urlop. Jak więc zapewnić sobie komfortowy wypoczynek w towarzystwie dzieci? Czy warto się na to zdecydować? Tak, ale tylko pod warunkiem, że znajdziemy hotel przyjazny dzieciom.

Hotel przyjazny dzieciom – najważniejsze cechy

Wiele hoteli chwali się w swojej ofercie licznymi atrakcjami i udogodnieniami, ale ani słowem nie wspomina w niej o najmłodszych. Tymczasem rozwiązania dedykowane dorosłym nie zawsze będą odpowiednie dla najmłodszych. Hotel przyjazny dzieciom zapewni udany wypoczynek całej rodzinie, ale powinien wyróżniać się kilkoma cechami.

Czystość i udogodnienia

Jedną z podstawowych jest czystość hotelowych pomieszczeń. To oczywiście ważne w przypadku każdej placówki, ale rodzice małych dzieci zwracają na to szczególną uwagę. W końcu nie po to na co dzień walczą z zarazkami, by w czasie weekendu czy urlopu narazić dziecko na niepotrzebne ryzyko. Ważne są także różnego rodzaju udogodnienia skierowane do najmłodszych. Projektanci wnętrz i personel nie powinni zapominać, że maluchy mają nieco inne wymagania, a także możliwości poruszania się po hotelowych pomieszczeniach.

Rodzinne pokoje i zróżnicowane menu

Co z wyposażeniem pokoju? Wszyscy, którzy planują wyjazd z dzieckiem, powinni zwrócić uwagę na ośrodki z pokojami rodzinnymi. Łóżeczka turystyczne, krzesełko do karmienia czy nakładka na toaletę znacznie ułatwią bowiem zajmowanie się dzieckiem poza domem. Dla mam wszystkich niejadków istotne będzie również menu hotelowej kuchni. Dzieci bywają kapryśne, muszą mieć zatem możliwość wyboru dania, które trafi w ich podniebienie. Inaczej skończy się co najmniej na marudzeniu. Osobna kwestia to dzieci zmagające się z różnego rodzaju alergiami pokarmowymi, które nie mogą spożywać określonych potraw.

Hotel na weekend z dzieckiem – postaw na atrakcje

Żaden wyjazd z dziećmi się nie uda, jeśli najmłodsi będą się nudzić. Nawet rodzice planujący rodzinne wakacje nie chcą bez przerwy zabawiać swoich pociech. Dlatego hotel przyjazny dzieciom powinien oferować im sporo atrakcji. Niektóre zatrudniają specjalny personel skierowany do dzieci: animatorzy organizują im ciekawe zajęcia. Rozrywką dla najmłodszych mogą być również wszelakie pokazy i występy, w hotelach można znaleźć także przeznaczone dla dzieci sale i place zabaw czy boiska sportowe.

Zabawa w SPA – zadowolenie gwarantowane

Gwarancją dobrej zabawy będzie również strefa SPA. Dzieci traktują basen jako jedną z najciekawszych atrakcji i chętnie spędzają czas w wodzie. Dla rodziców zabiegi oferowane w strefach SPA będą z kolei znakomitą odskocznią od codziennych obowiązków i sposobem na pełen relaks.

Gdzie w centralnej Polsce znaleźć sprawdzony hotel ze strefą SPA? Piotrków Trybunalski, Łódź, Warszawa – z tych miejscowości można łatwo dojechać do Sulejowa, gdzie na gości czeka hotel Podklasztorze. W jego ofercie znajduje się nowoczesna strefa CisterianSPA, zapewniająca niezapomniany relaks w basenie, grocie solnej czy na stołach do masażu. Jego pokoje znajdują się w murach liczącego ponad 800 lat opactwa cystersów, co będzie stanowić dla dzieci dodatkową atrakcję. W Podklasztorzu najmłodsi będą mogli poczuć się jak w zamku wyjętym wprost ze średniowiecznych legend. Rodzice znajdą tam ofertę dedykowaną dzieciom, na które czeka m.in. kolorowa sala zabaw.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017