Łaźnia klasztorna

Hotel Podklasztorze to nie tylko zwykły hotel ze spa, to rozbudowana strefa relaksu i odnowy biologicznej.  Poznaj kojące i zdrowotne właściwości łaźni parowo – błotnej z funkcją Rassoul oraz sauny suchej fińskiej. Zadbaj o swój organizm i dzięki kąpielom parowym pozbądź się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn.

Łaźnia parowa

Przestronna i nowoczesna Łaźnia parowa w Hotelu Podklasztorze spełnia dwie funkcje : klasycznej łaźni parowej oraz łaźni błotnej, gdzie Goście Hotelu Podklasztorze mogą odbyć specjalny rytuał nazywany Rassoul, wywodzący się ze starożytnego Maroko.

Seans w saunie parowej jest doskonałym sposobem na odprężenie i relaks po ciężkim dniu pracy i szkoleniu. Kąpiel parowa powoduje, że nasz organizm się rozluźnia i wchodzi w błogi stan odprężenia. Skóra jest lepiej ukrwiona, co powoduje pobudzenie miejscowej przemiany materii i usunięcie toksyn, dzięki czemu poprawia się jej wygląd: jest bardziej elastyczna, gładka i zaróżowiona.

Sauna Parowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za wizytami w saunie suchej ze względu na zbyt wysoką temperaturę.  Łagodna temperatura  około 50 st. C oraz wysoka wilgotność sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla początkujących. To również bardzo dobry wstęp do masażu i zabiegów pielęgnacyjnych.

Rytuał Rassoul

Alternatywą do łaźni parowej jest łaźnia błotna, a dokładnie Rytuał Rassoul odbywający się w łaźni parowej na życzenie Gości. Jest to niezwykłe przeżycie zarówno dla Ciała jak i duszy polegające na masażu glinkami pochodzącymi z Morza Martwego i kąpieli w wilgotnym powietrzu. Glinki zasychając na ciele, zapewniają ściągające działanie substancji. Stopniowo wraz ze wzrostem zwiększania wilgotności powietrza glinka ulega zmiękczeniu i za pomocą prysznica należy ją usunąć. Następnie wykonuje się peeling i ciało smaruje się olejkiem, który wygładza i nadaje miękkości skórze.

Jakie właściwości ma łaźnia parowa?

 • poprawa wyglądu skóry

skóra jest bardziej elastyczna, ujędrniona a także poprawia się jej koloryt

 • działanie przeciwbólowe

zwłaszcza przy częstych migrenach, nerwobólach i mięśniobólach

 • poprawienie krążenia i dotlenienia organizmu

szczególnie po intensywnym wysiłku fizycznym

 • oczyszczenie ciała z toksyn

podczas seansu wydziela się pot z organizmu, który tym samym wydala toksyny oraz głębszy brud, wspomagając oddychanie ciała

 • zwiększenie odporności organizmu : w wyniku skurczania i rozkurczania naczyń krwionośnych w wyniku zmian temperatury podczas zabiegu ( rozgrzanie i schładzanie organizmy) wzmacniamy organizm i poprawiamy krążenie

 

Wskazania:Przeciwwskazania:
 • dla uzyskania działania przeciwzapalnego
 • poprawienie ukrwienia
 • łagodzenie dolegliwości reumatycznych, zwyrodnienia stawów
 • stany pourazowe narządu ruchu
 • trądzik

 

 • choroby układu krążenia
 • choroby skóry o przebiegu ropnym, z owrzodzeniami
 • padaczka i stany psychotyczne
 • ostre stany gorączkowe
 • schorzenia przewlekłe
 • miażdżyca tętnic
 • krwawienia, nowotwory
 • jaskra

 


Poznaj nasze aktualne Menu SPA i zarezerwuj zabiegi

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017