Zabytkowy hotel – dlaczego warto postawić na historię

Szukasz wypoczynku w miejscu z wyjątkowym klimatem i najwyższym komfortem, ale nudzą Cię sztampowe wnętrza? Każdy hotel wydaje Ci się taki sam i nie oferuje niczego nowego? Nic straconego. Wystarczy, że zdecydujesz się na zabytkowy hotel. Pobyt we wnętrzach wypełnionych historią i duszą to oryginalny pomysł, który może okazać się niezapomnianym przeżyciem.

Hotel z historią – zalety

Branża hotelarska i zaplecze noclegowe w Polsce w ostatnich latach mocno się rozwinęły. W wielu miejscowościach działają dziś ośrodki spełniające najwyższe standardy, do dużych miast wkroczyły też czołowe zachodnie sieci hotelarskie. Dzięki nim można wypoczywać w luksusowych warunkach, oczywiście odpowiednio dużo za to płacąc. Takie rozwiązania mają sporo zalet, ale nie da się ukryć, że pokoje w tego typu miejscach niewiele się od siebie różnią. 

Odpowiedzią na nowoczesny blichtr i jednakowość może być zabytkowy hotel. Miejsca noclegowe urządzane w liczących kilkaset lat willach, pałacach czy zamkach zwykle nie odbiegają standardem od najbardziej luksusowych rozwiązań. Zabytkowe placówki przekonują jednak do siebie kolejne osoby przede wszystkim oryginalnością i ciekawymi atrakcjami. Pobyt w takim miejscu pozwoli przenieść się do minionych epok i na własnej skórze poczuć atmosferę średniowiecza czy renesansu, jednocześnie wypoczywając w komfortowych warunkach.

Jaki zabytkowy hotel wybrać?

W Polsce nie brakuje hoteli urządzonych w zabytkowych murach, w efektownie odrestaurowanych pałacach. Jedynym w swoim rodzaju przeżyciem może być jednak pobyt w miejscu, które powstało obok liczącego ponad 800 lat klasztoru cystersów. Umożliwia to położony niemal w samym centrum Polski, w Sulejowie, Hotel Podklasztorze.

Grube, średniowieczne mury, drzwi przypominające klasztorną furtę – już po przekroczeniu progu gość może poczuć realia epoki. Pokoje urządzono tak, by nieco przypominały cele mnichów, na ścianach wypisano sentencje po łacinie. Nie oznacza to jednak, że wypoczynek w tym miejscu przypomina ascetyczne życie zakonników sprzed wieków – w pokojach nie brakuje bowiem komfortowego wyposażenia i nowoczesnych rozwiązań. Zaletą Podklasztorza jest również jego położenie: to hotel nad jeziorem. Łódzkie województwo ma sporo atrakcji, a placówka położona nad Zalewem Sulejowskim może być świetną bazą wypadową do ich zwiedzania.

Zabytkowy hotel – idealne miejsce na konferencję

Miejsce wypełnione historycznym klimatem to dobry pomysł nie tylko dla indywidualnych turystów czy osób szukających komfortowego wypoczynku, ale także ciekawe rozwiązanie dla firm. Hotel Podklasztorze świetnie nadaje się na miejsce firmowych wyjazdów, które pozwolą lepiej zintegrować zespół.

To również propozycja dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie znaleźć odpowiednie sale konferencyjne. Łódź i Warszawa są niedaleko, więc do Hotelu Podklasztorze łatwo się dostać. Oprócz idealnie wyposażonego zaplecza konferencyjnego, zorganizowanie spotkania w takim miejscu z pewnością zapadnie w pamięć uczestnikom konferencji. Wyjątkowy klimat średniowiecznych murów z jednej strony pozwala na maksymalne skupienie na poruszanych zagadnieniach, z drugiej – na wyciszenie i odpoczynek. Hotel Podklasztorze oferuje też dodatkowe atrakcje: można tam na przykład zorganizować kolację stylizowaną na historyczną biesiadę.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017