Jak się zrelaksować podczas krótkiego wyjazdu – nasze wskazówki

W tym roku, zamiast długiego urlopu, czeka Cię krótki wyjazd, podczas którego chciałbyś się maksymalnie zrelaksować? Wiemy, że podczas niedługiego pobytu poza domem ciężko jest się oderwać od codziennych spraw i odpocząć, jednak podzielimy się z Tobą kilkoma wskazówkami, które pomogą w zintensyfikowaniu wypoczynku.

 

Zajrzyj w głąb siebie i poznaj swoje potrzeby

To podstawowa zasada, jednakże niekiedy bardzo trudna do zrealizowania. Warto jednak zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i ocenić, czego najbardziej nam brakuje. Błędne jest przekonanie, że odpoczynek polegający na leniuchowaniu i nierobieniu niczego jest podstawą wypoczynku dającego wytchnienie. Niektórzy – szczególnie osoby posiadające pracę umysłową, niewymagającą aktywności fizycznej, potrzebują najbardziej odpoczynku psychicznego, który wzmocniony jest zwiększoną dawką ruchu.

Oczywiście w przypadku, gdy podróżujemy z partnerem lub całą rodziną, należy również uwzględnić potrzeby innych, aby uniknąć konfliktów podczas wypoczynku. Warto zatem poszukiwać rozwiązań, które zadowolą każdego.

 

Oderwij się od codzienności

Najważniejszym czynnikiem w odpoczynku jest oderwanie się od codziennych obowiązków. Jeżeli każdego dnia pracujesz przy komputerze, nie zabieraj go ze sobą na krótki wyjazd. Jeśli do Twoich obowiązków należy codzienne gotowanie obiadów i szykowanie śniadań, wybierz hotel z restauracją, w której zostaną Ci zapewnione wszystkie posiłki. W miejscu wypoczynku szukaj inności – czasem nawet wyjątkowe wnętrze hotelu może wpłynąć na jakość Twojego wypoczynku.

 

Otoczenie, które Cię wyciszy

Widok z okna, miejsca, w które wybierzesz się na spacery, również wpływają na Twój wypoczynek. Szczególnie jeśli dotyka Cię nieustający stres, spowodowany codziennymi obowiązkami, szukaj otoczenia, które pomoże Ci się wyciszyć. Woda i odbijające się w niej promienie słoneczne, tworzące wyjątkową grę świateł, działają na nas kojąco. Morska bryza również pomaga w odprężeniu.

 

Dodatkowe aspekty pomagające w wypoczywaniu

Kiedy nasze tempo życia jest bardzo szybkie i przeżywamy dużo stresów, nasze ciało jest spięte. Rozprężenie zdecydowanie przyspieszą odpowiednio dobrane masaże. Rozwiązaniem dla Ciebie będzie zatem hotel ze SPA. W relaksacji świetnie sprawdzą się także basen, jacuzzi i sauna, które dla wielu z nas nie są codziennością, a odrobiną przyjemnego luksusu.

Zadbaj o to, abyś w razie potrzeby mógł zróżnicować swoją formę wypoczynku. Nawet dla mocno przemęczonej osoby, leniuchowanie pozbawione aktywność może stać się po czasie nużące. Postaraj się, aby Twój (nawet krótki) wyjazd przyniósł Ci nowe doświadczenia. Właśnie takie przeżycia determinują często pozytywne wspomnienia, które warto wynieść z każdej podróży.

 

Na wyjątkową chwilę relaksu, w pięknym otoczeniu, zapraszamy do Hotelu Podklasztorze ze SPA, który jest zlokalizowany blisko Warszawy – to zaledwie 2 godziny podróży samochodem.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017