fbpx

Rzemieślnicze piwa. Sekrety piwowarów z hotelowych restauracji

Piwa rzemieślnicze w ciągu kilku ostatnich lat szturmem podbiły serca i kubki smakowe Polaków. Na rynku pojawiają się kolejne gatunki i rodzaje tego trunku. Część z nich jest przygotowywana według unikatowych receptur, wysokiej jakości piwem mogą pochwalić się także ekskluzywne hotelowe restauracje. Jedną z nich znajdą wszyscy, którzy odwiedzą Podklasztorze – hotel pod Łodzią szczyci się restauracją Miód i Wino z regionalnymi piwami. Jej specjalnością jest piwo cysterskie.

Piwo rzemieślnicze – co to właściwie jest?

Piwo rzemieślnicze jest warzone w browarach rzemieślniczych, nazywanych również mikrobrowarami. Najważniejszą cechą odróżniającą je od największych koncernów zajmujących się produkcją piwa jest korzystanie z tradycyjnych metod i warzenie trunku ze składników wysokiej jakości. Tego typu tradycyjne browary działają na mniejszą skalę, dzięki czemu są w stanie lepiej zadbać o swój produkt. Ich pracownicy wykorzystują do warzenia nabytą przez lata wiedzę i umiejętności, poszukując złocistego trunku o idealnym smaku.

W Polsce można więc dziś dostać wiele gatunków piw rzemieślniczych. Oprócz najpopularniejszych lagerów i pilsnerów małe browary oferują wiele tak zwanych piw specjalnych, czyli rzadziej spotykanych rodzajów i gatunków. Są wśród nich zarówno takie o łagodnym smaku, jak i napoje wyróżniające się wyższym poziomem goryczki czy intensywnym aromatem. Piwowarzy wciąż udoskonalają swoje produkty, które można porównywać na rozmaitych festiwalach i piwnych przeglądach. Niemal każda większa miejscowość ma dziś swój browar – Piotrków, Grybów czy Łeba to tylko niektóre miasta, które mogą się nimi pochwalić.

Zabytkowy hotel Podklasztorze i jego browar

Tradycyjny piwowar był rzemieślnikiem zajmującym się warzeniem złocistego trunku – ta specjalizacja została wyodrębniona w średniowieczu. Do tradycji z tego okresu nawiązuje również zabytkowy hotel Podklasztorze, w którym znajduje się wyjątkowy browar. Piotrków Trybunalski czy Łódź – w okolicy nie ma równie niezwykłego miejsca. Browar w Podklasztorzu to placówka zlokalizowana w murach XII-wiecznego opactwa cystersów, gdzie piwo jest warzone z dbałością o najwyższą jakość słodu, drożdży i chmielu. Nie jest pasteryzowane ani filtrowane, co zapewnia pełnię smaku i wyjątkowe kolory. Leżakuje w klasztornych piwnicach, a o jego walorach można się przekonać przede wszystkim w restauracji Miód i Wino.

Zlokalizowane w Sulejowie Podklasztorze warto odwiedzić oczywiście nie tylko ze względu na wyjątkowe piwo – w końcu to miejsce z niepowtarzalnym klimatem i hotel z basenem. Łódzkie województwo nie może poszczycić się zbyt wieloma podobnymi obiektami: wizyta w Podklasztorzu to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich odwiedzających te okolice. Fani piwa powinni rozważyć nocleg w celi piwowara, czyli pokoju nawiązującym wystrojem do piwnicy leżakowej – pomieszczenia, w którym piwo leżakuje w czasie fermentacji. To ciekawy sposób na relaks, który pozwoli jeszcze lepiej poczuć klimat, w jakim powstają piwa regionalne i rzemieślnicze.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Weekendowa podróż w czasie

Niezapomniana okazja do historycznych zmagań i biesiadowania niczym w średniowiecznych czasach

Zobacz więcej

Weekend SPA dla Przyjaciółek

Beztroski relaks dla Ciebie, przyjaciółki, mamy, siostry...

Zobacz więcej

Weekend dla Dwojga! Zakochaj się na nowo

Hotel Podklasztorze to idealne miejsce na celebrowanie Waszej Miłości!

Zobacz więcej

HIT Jesienny pobyt: 4 NOCLEGI W CENIE 3!

Spędź wyjątkowy pobyt w hotelu zlokalizowanym na uboczu

Zobacz więcej

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu

fundusze europejskie
Best Western Rewards ®   |   Bestwestern.com
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated
Zobacz Best Western Plus Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017
Zmień rozmiar tekstów
Kontrast