Rzemieślnicze piwa. Sekrety piwowarów z hotelowych restauracji

Piwa rzemieślnicze w ciągu kilku ostatnich lat szturmem podbiły serca i kubki smakowe Polaków. Na rynku pojawiają się kolejne gatunki i rodzaje tego trunku. Część z nich jest przygotowywana według unikatowych receptur, wysokiej jakości piwem mogą pochwalić się także ekskluzywne hotelowe restauracje. Jedną z nich znajdą wszyscy, którzy odwiedzą Podklasztorze – hotel pod Łodzią szczyci się restauracją Miód i Wino z regionalnymi piwami. Jej specjalnością jest piwo cysterskie.

Piwo rzemieślnicze – co to właściwie jest?

Piwo rzemieślnicze jest warzone w browarach rzemieślniczych, nazywanych również mikrobrowarami. Najważniejszą cechą odróżniającą je od największych koncernów zajmujących się produkcją piwa jest korzystanie z tradycyjnych metod i warzenie trunku ze składników wysokiej jakości. Tego typu tradycyjne browary działają na mniejszą skalę, dzięki czemu są w stanie lepiej zadbać o swój produkt. Ich pracownicy wykorzystują do warzenia nabytą przez lata wiedzę i umiejętności, poszukując złocistego trunku o idealnym smaku.

W Polsce można więc dziś dostać wiele gatunków piw rzemieślniczych. Oprócz najpopularniejszych lagerów i pilsnerów małe browary oferują wiele tak zwanych piw specjalnych, czyli rzadziej spotykanych rodzajów i gatunków. Są wśród nich zarówno takie o łagodnym smaku, jak i napoje wyróżniające się wyższym poziomem goryczki czy intensywnym aromatem. Piwowarzy wciąż udoskonalają swoje produkty, które można porównywać na rozmaitych festiwalach i piwnych przeglądach. Niemal każda większa miejscowość ma dziś swój browar – Piotrków, Grybów czy Łeba to tylko niektóre miasta, które mogą się nimi pochwalić.

Zabytkowy hotel Podklasztorze i jego browar

Tradycyjny piwowar był rzemieślnikiem zajmującym się warzeniem złocistego trunku – ta specjalizacja została wyodrębniona w średniowieczu. Do tradycji z tego okresu nawiązuje również zabytkowy hotel Podklasztorze, w którym znajduje się wyjątkowy browar. Piotrków Trybunalski czy Łódź – w okolicy nie ma równie niezwykłego miejsca. Browar w Podklasztorzu to placówka zlokalizowana w murach XII-wiecznego opactwa cystersów, gdzie piwo jest warzone z dbałością o najwyższą jakość słodu, drożdży i chmielu. Nie jest pasteryzowane ani filtrowane, co zapewnia pełnię smaku i wyjątkowe kolory. Leżakuje w klasztornych piwnicach, a o jego walorach można się przekonać przede wszystkim w restauracji Miód i Wino.

Zlokalizowane w Sulejowie Podklasztorze warto odwiedzić oczywiście nie tylko ze względu na wyjątkowe piwo – w końcu to miejsce z niepowtarzalnym klimatem i hotel z basenem. Łódzkie województwo nie może poszczycić się zbyt wieloma podobnymi obiektami: wizyta w Podklasztorzu to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich odwiedzających te okolice. Fani piwa powinni rozważyć nocleg w celi piwowara, czyli pokoju nawiązującym wystrojem do piwnicy leżakowej – pomieszczenia, w którym piwo leżakuje w czasie fermentacji. To ciekawy sposób na relaks, który pozwoli jeszcze lepiej poczuć klimat, w jakim powstają piwa regionalne i rzemieślnicze.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017