Wypoczynek nad wodą – dlaczego warto?

Kiedy tylko temperatury rosną, a wysoko na niebie pojawia się mocniej grzejące słońce, tysiące Polaków myślą o wypoczynku nad wodą. Leżaki i koce pojawiają się nad brzegami rzek i jezior, a także na plażach nad Bałtykiem. Jakie są zalety wypoczynku nad wodą? Jakie atrakcje mogą na nas czekać nad rzeką czy jeziorem?

Weekend nad jeziorem

Ciepłe miesiące wielu z nas kojarzą się z wypoczynkiem nad jeziorem. Spokojna tafla wody i przesuwające się nad nią chmury – taki widok to idealny sposób na ukojenie nerwów. Nad jeziorem można odpocząć od miejskiego gwaru i rozkoszować się kontaktem z naturą. Znajdą tam coś dla siebie zarówno osoby szukające wyciszenia, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku. Rowerki wodne, żaglówki i mniejsze łódki – sporty wodne na jeziorze można uprawiać całą rodziną, a ceny są zwykle niższe niż nad morzem. Jeziora to także raj dla wędkarzy, którzy mogą w nich znaleźć wiele gatunków dużych ryb.

By spędzić nad jeziorem kilka dni, trzeba wybrać komfortowy hotel. Centralna Polska to obszar z kilkoma sporymi jeziorami – tam najlepiej zdecydować się na pobyt w hotelu Podklasztorze. Jest położony niedaleko Zalewu Sulejowskiego: to duży zbiornik utworzony na Pilicy w rejonie Sulejowa, Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego.

Wizyta w hotelu Podklasztorze to sporo atrakcji dla wędkarzy czy obserwatorów przyrody, ale też gwarancja udanego wypoczynku dla każdego. Odwiedzając to miejsce mamy pewność, że bez względu na pogodę czeka nas wypoczynek w ciepłej wodzie. Hotel posiada bowiem nowoczesną strefą SPA. Na weekend do Podklasztorza warto wybrać się również po to, by na własne oczy zobaczyć, jak malowniczo wpisują się w krajobraz jego mury. Wchodzą one w skład średniowiecznego opactwa cystersów. W takich warunkach niejeden zakochany może zdecydować się na pakiet zaręczynowy – hotel Podklasztorze stworzy doskonałą oprawę dla tej podniosłej chwili.

Wyprawa nad morze

Nad niektórymi jeziorami możemy spotkać piaszczyste plaże, ale najbardziej efektowne są te położone nad Bałtykiem. Wiele rankingów umieszcza polskie wybrzeża w czołówce najpiękniejszych plaż Europy. Na północy kraju możemy korzystać z części atrakcji dostępnych nad jeziorami, a do tego wpatrywać się w niczym nieograniczony horyzont. Wizyta nad morzem jest również zawsze wielką frajdą dla najmłodszych i okazją do zabaw, o które trudno w innych miejscach kraju.

Nad Bałtykiem możemy również zasmakować w nadmorskiej kuchni, której daniem głównym są świeże morskie ryby. Wizyta nad słoną wodą będzie również korzystna dla naszego organizmu ze względu na jod, który wdychamy wraz z nadbałtyckim powietrzem. Tego pierwiastka może brakować szczególnie w organizmach osób, które większość życia spędzają w rejonach górskich.

Popołudnie nad brzegiem rzeki

Wyjazd nad morze dla wielu mieszkańców Polski wiąże się z koniecznością dalekiej podróży. Nie w każdym regionie kraju znajdują się również duże jeziora z malowniczą linią brzegową. Najbardziej dostępną i najłatwiejszą formą wypoczynku nad wodą pozostają zatem wizyty nad brzegami rzek.

Trudniej nad nimi o rozległe plaże znad jezior, o nadmorskich nie wspominając. Niektóre rzeki mają jednak brzegi pozwalające na klasyczny wypoczynek z leżakiem. Wiele z nich nadaje się także do łowienia ryb, również takich, których próżno szukać w jeziorach. Górskie rzeki z wartkim nurtem mogą być z kolei celem podróży dla osób szukających dreszczyku emocji – spływy kajakowe z pewnością zapewnią sporo mocnych wrażeń.

Oferty specjalne

Hotel Podklasztorze znaczy więcej niż gościnność. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich będący perłą architektury romańskiej, wchodzący w skład XII –wiecznego Opactwa Cystersów. Przekonaj się sam.

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

Jest nam ogromnie miło, że Hotel Podklasztorze został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym znalazł się w gronie Najbardziej Niesamowitych  Hoteli w Polsce.  Hotel Podklasztorze dba również o swoich najmłodszych Gości i  corocznie zdobywa tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie.

Położenie

Wyjątkowa lokalizacja zabytkowego Hotelu w murach XII-wiecznego Opactwa cysterskiego tuż nad błękitnymi wodami rzeki Pilicy, w sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Hotel Podklasztorze to zabytkowy Hotel w samym centrum Polski – zaledwie 120 km od Warszawy, w niewielkiej odległości od Łodzi. Lokalizacja w Centralnej Polsce sprawia, że jest to doskonałe miejsce na organizację eventu dla firm i korporacji, które mają swoje przedstawicielstwa w różnej części Polski

Kontakt

Hotel Podklasztorze
ul. Władysława Jagiełły 1
97-330 Sulejów
tel.: +48 44 610 24 00
kom. +48 695 320 485
fax: +48 44-616 20 02
e-mail: recepcja@hotelpodklasztorze.pl

Dołącz do nas

Jesteśmy dostępni w sieciach społecznościowych. Odwiedź nas na poniższych stronach i sprawdź wydarzenia w naszym Hotelu


PFR - Polska Tarcza Antykryzysowa informacja
Zobacz Hotel Podklasztorze w serwisie mojekonferencje.pl
Copyright/Polityka Prywatności. Projekt i wykonanie Artixen.net 2017